Mebuskent'in yüzde 60'ı tamamlandı.

Aymor Grup tarafından inşa edilen Mebuskent'te geri sayım başladı. Yüzde 60'ı tamamlanan proje 2016 yılında teslim edilecek.

Mebuskent'in yüzde 60'ı tamamlandı.

İnşaat çalışmalarının Mart 2013 tarihinde başladığı Mebuskent projesinin 2016 yılında tamamlanması planlanıyor. Toplamda 602 daire ve 332 villadan oluşan Mebuskent projesinin şu ana kadar yüzde 60'ı tamamlandı. 

Mebuskent'te bir ilk evcil hayvan oteli
Batıkent Karacakaya'da hayata geçirilen Mebuskent, evcil hayvan parkı ile ev hayvanları yüzünden sıkıntı yaşayan sakinlerine özel hizmet veriyor.  Aymor Grup Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Aydın, hayvanlar için bir çeşit otel gibi hizmet vereceğini belirtti.

Evcil hayvan sahiplerinin alışveriş, kısa ya da uzun seyahatler ve tatile çıkma durumlarında hayvanlarını emanet edebilecekleri güvenli bir hizmet sunacaklarını belirten Aydın: 

"Projemizde, hayvan severleri de unutmadık ve hizmetlerimize evcil hayvan parkını da ekledik. Evcil hayvan parkı, hayvan sahibi ailelerin sıkıntılarını ortadan kaldırıyor. Mebuskent içindeki evcil hayvanlar parkı aynı zamanda ev hayvanı beslemeyi özendirecek, hayvanı olmayan aileleri de buna teşvik edecek, özellikle çocuklara hayvan sevgisi aşılayacak. Türkiye’nin en büyük yeşil alanına sahip konut projesi Mebuskent’te oturanlar doğa ve hayvan sevgisini bir arada yaşayacak.” ifadelerini kullandı. 

Mebuskent Projesi
388 bin metrekarelik alan üzerinde inşa edilen Mebuskent Türkiye'nin en büyük yeşil alanlı konut projelerinden biri olma özelliği taşıyor. Projede beton alanların payı yüzde 13 düzeyindeyken, yaklaşık 86 bin metrekarelik alan ağaç ve yeşile ayrılmış durumda. 

Firma Bilgisi: Aymor Grup
Proje Bilgisi: Mebuskent