Mebuskent'te 2+1'lere büyük ilgi

Aymor Grup'un Ankara'da inşa ettiği Mebuskent projesinde son 2 blok üzerindeki 2+1 daireler satışa sunuldu.

Mebuskent'te 2+1'lere büyük ilgi

Mebuskent projesinde kalan son iki bloktaki 2+1 daireler satışa sunuldu. Aymor Grup Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Ayhan, özellikle çekirdek ailelerin 2+1 tipi konutlara yoğun ilgi gösterdiğini açıkladı.

Mebuskent projesi
Batıkent Çakırlar Bölgesi'nde yapımı sürmekte olan Mebuskent'te, satışa sunulan 2+1 dairelere yoğun ilgi geldi. Projeyi hayata geçiren Aymor Grup Yönetim Kurulu Başkanı Kürşat Ayhan, 332 villa ve 10 blok üzerinde hayata geçirilen projede 2+1 konut tiplerinin satışına da başlandığını vurguladı. Toplamda 338 dönümlük alan üzerinde hayata geçirilen Mebuskent'te 2+1 dairelere çoğunlukla küçük ailelerin ilgi gösterdiğini vurgulayan Ayhan, kalabalık ailelerin ise 3+1, 4+1 ve bahçeli villa seçeneklerini değerlendirdiğini söyledi. 

Mebuskent'te 2+1'lere büyük ilgi

Ankara'nın konut tercihi 2+1'e mi kayıyor?
Açıklamasında Ankara'nın konut tercihinin giderek küçük dairelere doğru bir ivme kazandığını belirten Ayhan:

"Bu konut tipinin yaygınlık kazanmasının ana nedeni aidatlar. Site yaşamını tercih edenler için aslında aidat büyük sorun. Bu nedenle 2+1 konutlara yöneliş giderek artıyor. küçük daire, uygun fiyat, düşük aidat, kolay bakım ve düşük bütçe anlamına geliyor..." dedi. 

Mebuskent 2016'da teslime hazırlanıyor
"Şehir içinde koca bir şehir" konseptiyle inşaatına başlanan Mebuskent projesin de kalan son 3 blok tamamlandıktan sonra teslimler başlayacak. Teslimler için 2016 yılı belenirken, projede 4-5 bin kişilik büyük bir nüfus barınacak. Projede 86 bin metrekareyi yayılmış doğal botanik parki, 13 bin 650 metrekarelik glf sahası ve 5 bin metrekarelik AVM alanı da bulunacak. 

Firma Bilgisi: Aymor Grup
Proje Bilgisi: Mebuskent