Mebuskent'te her aileye 25 ağaç

Türkiye'nin yeşil alanı en büyük konut projesi olma özelliği taşıyan Mebuskent'te her aileye 25 ağaç düşüyor

Mebuskent'te her aileye 25 ağaç

Batı Karacakaya'da hayata geçirilen Mebuskent yerleşkesi, yüzde 87'lik yeşil alan potansiyeliyle dikkat çekiyor. Bölgede beton alanlar yalnızca yüzde 13 düzeyinde. Aymor Grup tarafından bölgede hayata geçirilen Mebuskent projesi ise Türkiye'nen en büyük yeşil alana sahip konut projesi olma özelliği taşıyor. Projede yaşam 2016 yılı içerisinde başlayacak. 

Yüzde 87'si yeşil alan
Şehir içinde koca bir şehir olacak ve 4-5 bin kişilik nüfus barındıracak Mebuskent'in 388 bin metrekarelik alan üzerine kurulduğunu belirten Aymor Grup Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Ayhan:

“Aile başına 25 ağaç düşecek. Mebuskent’te oturacak her ailenin küçük bir korusu olacak” dedi. Mebuskent inşaatı sırasında mevcut doğal bitki örtüsü ve floranın korunmasına azami özen gösterdiklerini vurgulayan Ayhan, inşaat alanı içinde kalan bağı bozmamak için bazı binaları kaydırdıklarınısöyledi.

Mart 2013 tarihinde inşaatı başlayan Mebuskent projesinde şu an itibarıyla yüzde 60'lık kısım tamamlandı. 332 villave çok katlı 10 bloktan 8’inin kaba inşaatı bitmiş durumda.Son iki blokun da kaba inşaatının tamamlanmasıyla artık ince işlere geçilecek. Bugüne kadar konutların yüzde 50’si satılmış bulunuyor. Tüm konutlar,2016 yılında tamamlanarak teslim edilecek.Mebuskent konutlarında,gelecek yıl son çeyrekte yaşam başlayacak. 

Firma Bilgisi: Aymor Grup
Proje Bilgisi: Mebuskent