Mebuskent'te sağlığa yatırım

Ankara Batıkent'te hayata geçirilen Mebuskent projesi, sunduğu sağlıklı yaşam olanaklarıyla özellikle doktorlardan büyük ilgi görüyor. Projenin 2016 yılı sonunda tamamlanması hedefleniyor

Mebuskent'te sağlığa yatırım

Aymor Grup'un Batıkent Çakırlar bölgesinde inşaatını sürdürdüğü Mebuskent projesi sağlıklı yaşam olanaklarıyla özellikle sağlık çalışanlarından büyük ilgi görmeye başladı. Aymor Grup Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Ayhan, Mebuskent'i Türkiye'nin yeşil alanı en büyük, oksijeni en bol konut projesi olarak niteledi.

Türkiye'nin en yeşil projesi: Mebuskent
Mebuskent
, özellikle coğrafi özellikleri, doğa ve yeşille uyumu, zengin spor olanaklarıyla özellikle doktorlardan büyük ilgi görüyor. Mebuskent'in inşa edildiği Karacakaya Mevkii, 1.100 rakımıyla Ankara'nın en yüksek noktalarından biri olarak dikkat çekiyor. Projenin, "şehir içinde şehir" konseptiyle inşa edildiğini ve 2013 yılında Çakırlar Bölgesi'ndeki 388 dönümlük arazide başlayan inşaatın 2016 yılı sonunda tamamlanacağını belirten Kürşat Ayhan Mebuskent'e meyvi ağaçları da dahil 23 bine yakın ağaç dikildiğini ve aile başına 25 ağaçlık bir proje oluşturduklarını söyledi. Ayhan:

“Mebuskent’te meyve ağaçları dâhil her türden toplam 23 bin ağaç dikiyoruz, aile başına 25 ağaç düşecek. Yani her ailenin küçük bir korusu olacak” ifadelerini kullandı. 

Mebuskent'te sağlığa yatırım

Mebuskent Projesi
Toplamda 332 villa ve 10 bloktan oluşan Mebuskent projesi tamamlandığında 4-5 bin kişilik bir nüfusa ev sahipliği yapacak. Bünyesinde 2+1, 3+1 ve 4+1 raine ve bahçeli villa seçenekleri bulunduran Mebuskent bünyesinde ayrıca 13 bin 650 metrekarelik golf sahası, bisiklet yolları, 5 bin metrekarelik AVM ve yürüyüş yollarına da yer veriliyor. Mebuskent projesinde ayrıca evcil hayvanlar için de barınma olanakları da sunuluyor. 

Firma Bilgisi: Aymor Grup
Proje Bilgisi: Mebuskent