Mebuskent'te son dönemece girildi

Türkiye'nin yeşil alan oranı en yüksek projesi Mebuskent'te teslimler yıl sonunda yapılacak

Mebuskent'te son dönemece girildi

Aymor Grup tarafından Batıkent Çakırlar Karacakaya'da inşa edilen Mebuskent projesinde son dönemece girildi. Türkiye'nin yeşil alan oranı en yüksek projesi Mebuskent'te teslimler yıl sonunda gerçekleşecek.

Bisikletli yaşamın öncüsü: Mebuskent
Türkiye'nin en büyük bisiklet parkuruna sahip projesi Mebuskent'in yerleşim içi trafik alt yapısının bisiklet kullanımına odaklı bir biçimde geliştirildiğini söyleyen Aymor Grup Yönetim kurulu Üyesi Kürşat Ayhan:

"''Bisiklet kullanımı Türkiye’de maalesef fazla yaygın değil. Fakat sevindirici bir gelişme olarak hükümetimiz, şehir içinde bisikletin ulaşım amaçlı kullanımını yaygınlaştırma yönünde önemli adımlar atmaya başladı. Biz de Mebuskent olarak, bisiklet kullanımını özendirecek bir alt yapı oluşturduk. " dedi. 

Mebuskent'te son dönemece girildi

Mebuskent projesi
2013 yılının Mart ayında, 388 dönümlük alan üzerinde inşaat çalışmalarına başlanan Mebuskent, yatay yapılaşma konsepti ile dikkat çekiyor. 10 blok ve 332 adet villadan oluşan projede 2+1'den 4+1'e farklılaşan daire tiplerine yer veriliyor. Teslimlerin bitmesi ve taşınmaların başlamasıyla birlikte 4-5 bin kişilik nüfusun yaşamını sürdürmesi beklenen Mebuskent, aynı zamanda yüzde 87'lik yeşil alan potansiyeliyle, Türkiye'nin yeşil alan oranı en yüksek projesi olma özelliğini taşıyor.

23 bin ağaçlı proje: Mebuskent
Projenin doğal botanik parkı niteliği taşıyan yeşil alanı içerisinde 13.650 metrekarelik golf sahası ve 5 bin metrekarelik AVM alanı yer alıyor. Mebuskent'te ayrıca, spor kompleksleri, yürüyüş yolları ve çocuk parkları da geniş yer tutuyor. 

Firma Bilgisi: Aymor Grup
Proje Bilgisi: Mebuskent