Mebuskent'te ticari alanların satışı başladı

Aymor Grup imzasıyla Ankara'da hayata geçirilen Mebuskent projesinde ticari birimlerin satışına başlandı

Mebuskent'te ticari alanların satışı başladı

Aymor Grup, Ankara'da Batıkent Karacakaya bölgesinde hayata geçirdiği Mebuskent projesinde ticari birimlerin satışının başladığını duyurdu. Mebuskent Alışveriş Merkezi'nin Eylül sonuna kadar faaliyete geçmesi bekleniyor.

Mebuskent ticari alanları için talep toplama süreci başladı

Aymor Grup, Mebuskent Projesi'nde yer alan Alışveriş Merkezi'ndeki 8 bin metrekarelik ticari alan satışlarına başladığını açıkladı. Yaklaşık 1.000 konut ve toplamda 4 - 5 bin kişinin yaşaması beklenen bir uydukent olarak tasarlanan Mebuskent Projesi'nde bulunan AVM ile bilgi veren Aymor Grup Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Ayhan "Projede 5 bin kişiye hitap edecek AVM alanı bulunuyor.  Bunun 8 bin metrekarelik alanı ise satılabilir alandan oluşuyor...'' dedi. 

8 bin metrekarelik alan satışta

Ayhan, söz konusu alanların satılmasına karar verildiğini ve ön talep sürecinin başladığını da belirterek "Şu an metrekare birim fiyatları hazırlanıyor. Çeşit çeşit metrekareler bulunmakta. AVM’nin Eylül sonunda faaliyete geçmesi planlanıyor. İçerisinde kuaförden markete, kuru temizlemeden güzellik salonuna kadar insanların gündelik ihtiyaçlarını karşılayacağı her şey bulunuyor. Yoğun bir nüfusun yaşayacağı Mebuskent’te AVM için büyük bir taleple karşılaştık, bu da en iyi hizmeti verebilecek, buradaki yaşam kalitesini artıracak bir yapı oluşturacak." ifadelerini kullandı.

10 blokta 652 daire ve 332 villadan oluşuyor

Batıkent Karacakaya bölgesinde hayatag eçirilen Mebuskent projesi 10 blok üzerinde 652 daire ve 332 adet villadan meydana geliyor. Türkiye'nin en geniş yeşil alana sahip projesi olarak da dikkat çeken Mebuskent, yüzde 87'lik yeşil alan kapasitesi ile de dikkat çekiyor.  Projeye önümüzdeki günlerde 23 bin ağaç dikilmesi planlanırken, oluşturulacak sosyal alanlarla kentin en büyük park niteliği taşıyan yerleşkesi de tamamlanmış olacak. Projede ayrıca dev alışveriş merkezinin yanı sıra, spor kompleksi, sauna-Spa hizmeti ve Türk hamamı, botanik parkı, 13.650 metrekarelik golf sahası, yüzme havuzu, yürüyüş ve bisiklet yolları, açık hava dinlenme alanları, otopark ve güvenlik hizmetleri de verilecek.

Firma Bilgisi: Aymor Grup
Proje Bilgisi: Mebuskent