Mecidiyeköy'de 'Çınar Korusu' canlanacak

Viatrans Meydanbey Ortak Girişimi Mecidiyeköy Likör Fabrikası arazisi bahçesini esski günlerinde olduğu gibi 'Çınar Korusu'na dönüştürmeyi hedefliyor

30 Kasım 2012/emlakwebtv
Emlak Konut GYO ile hasılat paylaşımı ile Mecidiyeköy Eski Likör Fabrikası arazisine yeni bir proje inşa edecek olan Viatrans Meydanbey Ortak Girişimi, burada ofis, konut ve otelden oluşan bir projeye imza atacak.Proje alanında aslına uygun olarak Likör Fabrikası'nı yeniden hayata geçirerek olan Viatrans Meydanbey Ortak Girişimi, bu yapıyı kültür, sanat ve moda merkezi olarak yeniden canlandırmayı hedefliyor. Proje içinde 260 adet konut, 200 odalı otel ve 100 bağımsız bölümden oluşan ofisler yer alacak. Proje içinde yer alacak oteli Türkiye'ye ilk kez giriş yapacak olan Kuzey Amerikalı 5 yıldızlı bir otel zinciri işletecek. Likör fabrikasının önünde de çınar ağaçlarından bir koru oluşturulacak. Viatrans Meydanbey Ortak girişimi Mecidiyeköy Likör Fabrikası arazisi önünde oluşturacağı 'Çınar Korusu' için ilk adımı attı.

Viatarans Meydanbey Ortak Girişimi İcra Kurulu Başkanı Haydar Özkan, www.emlakwebtv.com'a proje önünde oluşturacakları Çınar Korusu hakkında konuştu.

Viatrans – Meydanbey Ortak Girişimi İcra Kurulu Başkanı Haydar Özkan, Türkiye’ye ilk defa bir gayrimenkul projesi için yurtdışından özel yöntemler ile yetiştirilmiş çınar ağaçlarının getirildiğini ve bu işlem ile tüm gayrimenkul sektörüne örnek olacaklarını belirtti. Haydar Özkan; "Bugüne kadar fabrika bahçesi olan bu doğal yeşillik alanı yaptığımız düzenlemelerle zenginleştirerek destekliyor ve burdan geçen herkesin bahçeye girip keyifli zaman geçirebileceği, fotoğraf çektirmek isteyeceği yeni bir forma kavuşturuyoruz. Eski likör bahçe arazisi 11 bin metrekare olmasına rağmen, içinde beton zemin, trafo, güvenlik, betonarme çardak, su depoları, danışma, beton kanal, likör mahzeni olmak üzere 3 bin 420m2 beton alan bulunmaktaydı. Biz yaptığımız kullanılmayan beton yapıların temizliği ve düzenlemesiyle birlikte beton oranını düşürdük. Arazide eskiden 7 bin 580 metrekare olan yeşil alanı şu an gerçekleştirdiğimiz ağaç dikimi ve peyzaj çalışmaları ile 8 bin 434 metrekarelik bir alana ulaştırdık” dedi.
Dünya'nın en yüksek satış ofisine'de ev sahipliği yapacak projede satış ofisi aralık ayı ortalarında faaliyete geçecek. Projede talep toplama süreci devam ederken, resmi satışlara ise Ocak 2013'te başlanacak. Projenin 2015'te tamamlanması planlanıyor.

Viatrans Meydanbey Ortak Girişimi Mecidiyeköy Likör Fabrikası arazisi projesi hakkında detaylı bilgi için: http://www.viatrans.com.tr/

Proje Bilgisi: Köy