Mecidiyeköy – Mahmutbey arası 26 dakika oluyor

Mecidiyeköy – Mahmutbey arası metro hattı ile 26 dakikaya inecek. M7 adını alan metro hattının 2017’de açılması planlanıyor.

Mecidiyeköy – Mahmutbey arası 26 dakika oluyor

Raylı hatların ulaşımdaki hızı ve konforuna İstanbul’da gün geçtikçe kavuşuyor. Toplam 18 kilometre uzunluğundaki Mecidiyeköy – Mahmutbey metro hattı İstanbullulara rahat bir nefes aldıracak. Bu hat sayesinde Mecidiyeköy – Mahmutbey arası sadece 26 dakika olacak. Mecidiyeköy – Mahmutbey metrosu Gülermak İnşaat, Kolin İnşaat ve Kalyon İnşaat konsorsiyumu tarafından hayata geçiriliyor. Hat İstanbul’un Şişli, Kağıthane, Eyüp, Gaziosmanpaşa, Esenler ve Bağcılar gibi toplam 6 ilçesinden geçiyor.  Mecidiyeköy  - Mahmutbey metrosu ne zaman açılacak sorusunun cevabı ise hem inşaat dolayısıyla İstanbul trafiğinde eskisinden de fazla vakit geçirenleri hem de bu metro güzergahında toplu taşıma kullanan herkesi ilgilendiriyor. Merakla beklenen bu hattın 2017’de açılması planlanıyor. Açıldığında tek yöne saatte 70 bin kişi taşıyacak kapasitede inşa edilen Mecidiyeköy  - Mahmutbey metro inşaatında çalışmalar 24 saat esasına göre devam ediyor.

 

Mecidiyeköy – Mahmutbey metro durakları

 


Mecidiyeköy – Mahmutbey metro durakları ise şöyle;
Toplam 15 duraktan oluşan, iki tanesi yer üstünde geri kalanı yer altında olacak şekilde inşa edilen duraklarda aynı anda çalışmalar sürüyor. İstasyonlar ise; Mecidiyeköy, Çağlayan, Kağıthane, Nurtepe,  Alibeyköy, Yeşilpınar,Veysel Karani, Akşemsettin, Kazım Karabekir, Yenimahalle, Karadeniz Mahallesi, Giyimkent-Tekstilkent, Yüzyıl Mahallesi, Göztepe Mahallesi ve Mahmutbey İstasyonu.