Mecidiyeköy metro istasyonunda çalışmalar başlıyor

Kabataş Mahmutbey hattının önemli noktası olan Mecidiyeköy Metro İstasyonu 2. etap çalışmaları başlıyor

Mecidiyeköy metro istasyonunda çalışmalar başlıyor

Kabataş Mahmutbey hattının önemli noktası olan Mecidiyeköy Metro İstasyonu 2. etap çalışmaları başlıyor. 

Mecidiyeköy - Mahmutbey arasını 26 dakikaya düşürecek olan metro hattı Mecidiyeköy İstasyonu çalışmaları nedeniyle inşaat alanı bir süreliğine trafiğe kapatılacak. 

21 Kasım Cumartesi Saat 23.00'dan itibaren 150 gün boyunca Şişli-Mecidiyeköy ve Mecidiyeköy-Şişli istikameti için geçici sirkülasyon hazırlandı. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin hazırladığı Geçici Trafik Sirkülasyon Projesi şöyle; 

1- Şişli - Mecidiyeköy İstikametinde:
Büyükdere Caddesi’nin, Aytekin Kotil Caddesi ile Ortaklar Caddesi arasında kalan kesiminde kısmi şerit daraltması yapılarak, taşıt trafiği 2 şeritten verilecek, inşaat alanı ile binalar arasında yaya geçiş koridoru oluşturularak yayaların emniyetli geçişleri sağlanacaktır. (Ek’li Trafik Sirkülasyon Projesi ve İllüstrasyonda gösterilen şekilde)

2- Mecidiyeköy - Şişli istikametinde:
- Aytekin Kotil Caddesi ile Ortaklar Caddesi arasında kalan Bahçeler Sokak üzerinden (1 gidiş-1 geliş) verilerek taşıt trafik akışı sağlanacaktır.
- Mecidiyeköy Yolu Caddesi üzerinden devam eden araçlar D-100 Karayolu altındaki Bağlantı Yolu ile önce Geçit Sokak ve ardından Abide-i Hürriyet Caddesi’nden ilerleyerek Büyükdere Caddesi’nin Şişli tarafına ulaşabileceklerdir. (Ek’li Trafik Sirkülasyon Projesi ve İllüstrasyonda gösterilen şekilde)

3- Aytekin Kotil Caddesi’nin Büyükdere Caddesi bağlantısı kısmında ise Trafik Işığı Düzenlemesi ile taşıtların Şişli  yönüne katılımı sağlanacaktır.