Medine Havalimanı projesinde Aspen Yapı imzası

Aspen Yapı ve Zemin, Bodrum Milas ve Rusya’nın Pulkovo Havalimanı projelerinin ardından şimdi de Suudi Arabistan Medine Havalimanı projesine imza atıyor

Medine Havalimanı projesinde Aspen Yapı imzası

30 Ocak 2014 / emlakwebtv
Geçmişte Rusya’da Moskova Şeremetyevo ve Pulkovo, Ukrayna’da Kiev Borispol, Hollanda’da Schiphol, Kanarya Adaları’nda Tenerife, Kuzey Irak’ta Erbil ile Türkiye'de Ankara Esenboğa, İstanbul Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanı, Milas/Bodrum, İzmir Adnan Menderes, Kütahya Zafer ve Kars havalimanları gibi çok sayıda önemli projeye imza atan Aspen Yapı ve Zemin A.Ş., Suudi Arabistan’ın Medine kentinde yapılacak olan Prens Mohammad Bin Abdul Aziz Uluslararası Havalimanı projesinde de yer alıyor. 

Aspen’in sıradaki projesi Medine Havalimanı
Havalimanlarına asma tavan, bölme duvar ve zemin ürünleriyle değer katan Aspen’in sıradaki projesi Medine Havalimanı, modern mimariyi geleneksel motiflerle birleştirecek özel bir proje olarak tasarlanıyor. İçeriğinde toplamda 70.000 m² yi bulan 10 farklı Aspen asma tavan ürünü yer alacak.

Aspen, geçmişle geleceği aynı çatı altında toplayacak
Pulkovo ve Milas Havalimanları’nda yenilikçi ve vizyoner ürünleriyle boy gösteren Aspen, tüm dünyanın gözünün üstünde olduğu Prens Mohammad Bin Abdul Aziz Uluslararası Havalimanı’nda da en güncel ve kreatif çözümleriyle yer alacak. Bölgenin kültürel dokusu ve mimari çizgilerini modern bir arayüzle birleştirerek havalimanlarının ziyaretçilerine sunacak olan Aspen, geçmişle geleceği aynı çatı altında toplayacak.

Medine Uluslararası Havalimanı, dünyanın dikkatini çekiyor
16 milyon kapasiteli bir proje olan Medine Uluslararası Havalimanı, yalnızca Arap dünyasının değil bütün dünyanın dikkatini çekiyor. Bölgenin kültürel yapısı, hazırlanan projelerin hep bir adım daha görkemli olması, üzerinden büyük bir dikkatle durulan Medine Havalimanı’nı da cazibe merkezi haline getiriyor. Bu büyük projede bir Türk firması olarak Aspen’in yer alması noktasında, firmanın genel müdürü Ertuğrul Gündoğdu, şunları söylüyor: “Aspen’in içerisinde yer aldığı dev projelere bir yenisini daha eklemekten büyük mutluluk duyuyoruz. Medine’deki Prens Mohammad Bin Abdul Aziz Uluslararası Havalimanı, bizim olduğu kadar bölgenin ve hatta dünyanın da heyecanla beklediği bir proje olarak uzun süre adından söz ettirecek”.