Mega kentte alt yapı skandalı: Arabalar çöken yola düştü

İstanbul Merter'de 6 araç, çöken yola düştü. Belediye ekiplerinin ihmalinin neden olduğu olayda 1 kişinin de hafif yaralandığı öğrenildi

Mega kentte alt yapı skandalı: Arabalar çöken yola düştü

İstanbul Merter'de, belediye ekiplerinin alt yapı çalışmasının ardından toprağı doldurmaması vatandaşları büyük bir tehlikenin ortasına itti. Tekstil firmalarının yoğun olarak yer aldığı semtte yol çöktü. 6 aracı yutan göçük, 1 kişinin de hafif bir biçimde yaralanmasına neden oldu.Olay yerine çok sayıda sağlık ve emniyet ekibi sevk edilirken, itfaiyenin de çukura düşen araçları, halen dışarıya çıkarmaya çalıştığı belirtildi.

İstanbul Merter'de yol çöktü
Güngören Merter Çam Sokak'ta meydana olaya ilişkin görgü tanıklarının ifadelerinden çökme olayı daha önce yürütülen alt yapı çalışmasının ardından meydana geldi. Alınan ifadelere göre belediye adına işi üstlenen taşeron firma, açılan çukuru gereği gibi doldurulmayan yol, üzerine park eden araçların ağırlığına dayanamadı ve çöktü. Öğle saatlerinde meydana gelen olayda, meydana gelen gürültü çevrede büyük paniğe neden oldu. Göçüğe 6 araç yuvarlandı, bir kişi de hafif bir biçimde yaralandı.

Hürriyet'e açıklamada bulunan görgü tanıklarından biri, mağazada bulundukları sırada meydana gelen göçük olayının büyük bir gürültüye neden olduğunu vurgulayarak:

"Yaklaşık 1 ay önce kanalizasyon çalışması oldu. Görevliler boşluğu sağlıklı bir biçimde doldurmadığı için bu olay meydana geldi..." dedi.