Mega projede isyan: Tır şoförleri yolu kapattı

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde oluşan kuyruğa isyan eden ağır vasıta sürücüleri yolu kapattı. Yol, polislerin müdahalesiyle yeniden açıldı

Mega projede isyan: Tır şoförleri yolu kapattı

Ağır vasıta sürücüleri, Yavuz Sultan Selim Köprüsü nakit gişelerinde oluşan trafik yoğunluğuna isyan etti. Otoyolu trafiğe kapatan şoförler, polisin müdahalesiyle araçlarını yoldan çekti. 

Mega projede hayaller ve gerçekler
İstanbul'un trafik sorununu çözme hedefiyle hayata geçirilen Yavuz Sultan Selim Köprüsü, özellikle Mahmutbey gişelerinde yoğun bir trafiğe neden oldu. Bağlantı yolları tamamlanmadan hizmete açılan mega yatırımdaki aksaklıklar ağır araç şoförlerini isyan noktasına getirdi. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nü kullanmaları yasaklanan ve 3. Köprü'ye yönlendirilen şoförler, yalnızca nakit gişelerinin çalışmasından kaynaklanan yoğunluğa isyan etti ve tepkilerini YSS Bağlantı yolu Kemerburgaz mevkisinde araçlarını terk ederek gösterdi. 

Polis müdahale etti
Sürücüler saatlerdir yollarda olduklarını ve geçen her saniyenin maliyeti yukarıya çektiğine dikkat çekerek yetkililerden soruna acilen çözüm bulmasını istedi. Projeyi kullanmak isteyen sürücüler için yalnızca nakit gişelerinin yapılmış olmasına tepki gösteren bir sürücü: "Nasıl yapmışlar, neden böyle yapmışlar anlamıyorum. Biz burada sefer atarak para kazanmaya çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

Günde 5 sefer atması gerektiğini vurgulayan bir hafriyat kamyonu sürücüsü de, öğle saatlerine gelmesine rağmen 3. seferini dahi yapamadığını belirterek: "Ya gişeler kaldırılsın ya da otomatiğe geçilsin. Yetkililer bu soruna acil çözüm bulsun..." dedi.

Yol polisin müdahalesiyle yeniden kullanıma açıldı.