Mega projelerde açılış tarihleri belirlendi

Mega projelerde açılış tarihleri belirlendi. Başbakan Binali Yıldırım tünelin 20 Aralık'ta açılacağını duyurdu

Mega projelerde açılış tarihleri belirlendi

Mega projelerde açılış tarihleri belirlendi. Başbakan Binali Yıldırım tünelin 20 Aralık'ta açılacağını duyurdu. Avrupa ve Asya Yakası'nı denizin altından birleştirecek olan Avrasya Tüneli 20 Aralık 2016'da hizmet vermeye başlayacak. 

Avrasya Tüneli 20 Aralık'ta açılıyor

Bakırköy-Bahçelievler-Kirazlı Metro Hattı temel atma töreninde konuşan Yıldırım, deniz tabanı altından geçecek olan ve Kazlıçeşme-Göztepe arasında hizmet verecek, 14,6 kilometrelik tüp geçiş projesi Avrasya Tüneli'nin 20 Aralık'ta açılacağını söyledi. Yıldırım, Avrasya Tüneli'nin açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte yapacaklarını belirtti. 

Üçüncü Köprü 26 Ağustos, Osman Gazi Köprüsü 30 Haziran'da açılacak

Avrupa ve Asya yakasını birbirine bağlayacak tünel ile birlikte şu an 100 dakika süren seyahat süresi 15 dakikaya inecek. Yıldırım, kamuoyunca Üçüncü Köprü olarak bilinen Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün de 26 Ağustos'ta açılacağını söyleyerek, İstanbul'u İzmir'e bağlayacak otoyol projesinin en önemli ayağı olan dünyanın dördüncü büyük köprüsü Osman Gazi Köprüsü'nün de 30 Haziran'da açılacağını duyurdu. 

Üçüncü Havalimanı 26 Şubat 2018'de

Tamamlandığında dünyanın en büyük havalimanı olacak üçüncü havalimanı'nın açılış tarihi ise 26 Şubat 2018 olarak belirlendi.