Mega projenin "yürüyemeyen" merdivenle imtihanı

Çağın projesi olarak sunulan Marmaray'ın vatandaşlar tarafından en yoğun olarak kullanılan istasyonlarının başında gelen Üsküdar'da yürüyen merdivenler 2 aydır tamir edilemiyor. Vatandaşlar yürüyen merdivenler önünde metrelerce uzanan kuyruklar oluşturuyor

Mega projenin

Çağın projesi ve mega proje olarak isimlendirilen Marmaray'ın en yoğun merkezlerinden biri olan Üsküdar İstasyonu'nda yürüyen merdiven çilesi bir türlü tamamlanamadı. Günde ortalama 200 bin kişinin kullandığı istasyonda, vatandaşların tahliyesini sağlamak için tasarlanan 4 yürüyen merdivenden yalnızca ikisi kullanılabiliyor. Yaklaşık 2 aydır tamir edilemeyen yürüyen merdivenlerden yararlanmak isteyen vatandaşlar metrelerce uzanan kuyruk sürelerini beklemek zorunda kalıyor.

Zincir paslanmasını 2 ayda çözümleyemeyen mega proje
Yürüyen merdivenler önünde bekleyen vatandaşlar ise yürüyen merdivenlerin 2 aydır tamir edilmemesine tepki göstermeye başladı. Konuyla ilgili herhangi bir resmi açıklama ise yapılmadı. Bununla birlikte elde edilen bilgiler, söz konusu iki merdivenin yaklaşık 2 aydır, zincir paslanması sorunun çözülememesi nedeniyle çalıştırılamadığı yönünde. Birgün Gazetesi'nden yer alan habere göre yüklenici firma, söz konusu sorunun çözümü için girişimlerine başladı. Firmanın, şu an itibarıyla  yurtdışından getirilecek yeni zincirleri beklemekte olduğu ise verilen bilgiler arasında.

İsyan ettiren ihmal
Üsküdar Marmaray hattını kullanan yolcular ise her gün karşılaştıkları manzara karşısında isyan eder hale geldi. Vatandaşların çektiği kamera ve fotoğraf görüntüleriyle sosyal medyanın en çok tartıştığı konulardan biri haline gelen Marmaray Üsküdar İstasyonu'ndaki uyarı yazısında da: "Bu alan yolcu girişine kapatılmıştır. Diğer girişleri kullanmanız rica olunur..." ibaresine yer veriliyor.