‘Mekan ve Olasılıklar’a Kaleydoskop damga vurdu

Tasarım ve mekânsal iletişim tutkunlarını bir araya getiren “Mekan ve Olasılıklar” etkinliğine ışığa göre renk değiştiren cam filmleriyle tasarlanan Kaleydoskop projesi damga vurdu

11 Nisan 2014 / Emlakwebtv        Haber: Elif Akın - Kamera: Ali Budak
Terminal Design tarafından Galata Rum İlkokulu’nda düzenlenen Mekan ve Olasılıklar etkinliği, tasarım alanında yerli ve yabancı çok sayıda mimarı ve tasarım tutkununu bir araya getirdi. Etkinlik kapsamında birbirinden ilginç tasarımlara imza atan mimarlar, projelerini sınıflarda sergileme imkanı buldu. Etkinliğin en ilgi çekici projelerinden biri de 3M’in ışığa duyarlı cam filmiyle iç mimar Yalın Tan ve Jeyan Ülkü tarafından tasarlanan Kaleydoskop oldu.

“Statik objelere renklerle dinamizm kattık” diyen Jeyan Ülkü ise tüm projeyi üç haftada bitirdiklerini ifade ediyor.Azınlıklar için inşa edilmiş bir okulda çocukları anımsatmak ve ortama duygusallık katmak için Kaleydoskop’u seçtiklerini söyleyen Yalın Tan, projenin nasıl ortaya çıktığını şöyle anlatıyor.

Cam filmini Kaleydoskop’dan önce bir reklam ajansının girişi koridorunda kullandıklarını belirten Yalın Tan, başka bir mekan ve boyutta cam filminin üçüncü kez hayat bulabileceğini söylüyor.