Merkezde ‘nef’es almak herkesin hakkı

Timur Holding markası Nef, ‘merkezde yaşamak herkesin hakkı’ sloganıyla Kağıthane ve Merter’de iki projeye start verdi. Nef projeleri 9 bin TL peşin, bin 200 TL aylık ödeme ile ev sahibi yapıyor

Merkezde ‘nef’es almak herkesin hakkı

27.09.2013 / Bülent Yoldaş / Posta Gazatesi

Nef, şehrin merkezinde yaşamak ve çalışmak isteyenlerin beklenti ve talebini karşılamak için Kağıthane ve Merter’de iki yeni proje hayata geçiriyor. 620 bin TL değere sahip Nef Kağıthane 03 ve Nef Merter 12 projeleri Şubat 2016’da tamamlanacak.
Nef Yönetim Kurulu Üyesi Erden Timur, İstanbul’da 2 bin 500 – 5 bin TL aralığında maaş alan yaklaşık 800 bin aile ve 950 bin genç profesyonel bulunduğuna dikkat çekti. Erden Timur, bu insanların 900 ile 2 bin TL arasında kira ödeyerek 30 yaş üzeri niteliksiz yapılarda ya da merkeze uzak yapılarda yaşadığını kaydetti. Şehir merkezinde yaşamanın herkesin hakkı olduğuna vurgu yapan Erden Timur, Nef’in 2 bin TL maaşı olanların bin 200 TL aylık ödemeyle ev sahibi olabilecekleri, şehir merkezlerinde dünyaca ünlü tasarımcıların imzasını taşıyan projeler geliştirdiğini ifade etti. Erden Timur, Nef Kağıthane 03 ve Nef Merter 12 projelerinde 4 günde toplanan talep ile 6 bin 447 kişinin sıraya girdiğini söyledi.

Kağıthane’de dönüşümün çıtasını yükseltti
Kağıthane’de Cendere Caddesi üzerinde yer alan Nef Kağıthane 03, 19 katlı bir konut ve 14 katlı bir ofis bloğundan oluşuyor. Projede 335 konut, 143 ofis ve 12 mağaza yer alıyor. 44 metrekare alana sahip 1+1 dairelerde, ayrıca her daire için 5 metrekare depo alanı bulunuyor. Bahçeli, balkonlu ve teraslı daire tiplerinin de yer aldığı projede 1+1 konutlar, birleştirilerek 2+1 ve 3+1 daireler de elde edilebiliyor.
Erden Timur, özgün konsept tasarımları ile ünlü ADDON’un dünyaca ünlü mimarlık ofislerinin katıldığı tasarım yarışmasını kazanarak Nef Kağıthane 03 projesini tasarladığı bilgisini vererek, Kağıthane’de kentsel dönüşümün çıtasını yükselttiklerini söyledi. Projede fiyatlar 230 bin TL’den başlıyor.  

Nef Merter 12 iş dünyasının kalbinde
Erden Timur Nef Merter 12’nin Atatürk Havalimanı’na 10, Levent’e 14, Ataköy’e 4 km yakınlıkta konumlandığını belirterek,  İstanbul’un en işlek ulaşım hattı olan E5’in tam bitişiğinde yer alan projenin Merter metrobüs durağı Merter metro durağına yürüme mesafesinde olduğunu söyledi. Nef Merter 12’nin tasarım yarışmasını kazanan, aynı zamanda Armani Hotel Milano’nun da mimarı olan Lombardini tarafından tasarlandığına değinen Erden Timur, 14 katlı üç konut bloğundan oluşan Nef Merter 12’de toplam 562 konut yer alıyor. Büyüklükleri 53 ile 135 metrekare arasında değişen dairelerde artı 4 metrekare depo alanı da bulunuyor. Projede konut fiyatları büyüklüğe, kata ve konuma göre değişmekle beraber 260 bin TL’den başlıyor” diye konuştu.

Yabancının da dikkatini çekti
Erden Timur, “Nef Kağıthane 03 ve Nef Merter 12 projelerini CityScape Dubai Fuarı’nda yurtdışında görücüye çıkaracaklarını dile getirerek, Nef Kağıthane 03 projesinin ofis bloğuna henüz tanıtımı yapılmadan yabancı yatırımcılardan talep geldiğini kaydetti. Timur, projenin ofis bloğunun tamamı için talepte bulunan Singapurlu emeklilik fonuyla  görüşmelerin sürdüğü bilgisini verdi.

Firma Bilgisi: Nef