‘Merkeze’ yatırım, yatırımcının sigortası

Göğüş Yapı, “Merkez Residence” konsepti ve Trend markasıyla 5 yılda 100 proje yapacak. Göğüş Holding Başkanı Kerem Göğüş, “merkeze yatırım, yatırımcının sigortası” dedi

‘Merkeze’ yatırım, yatırımcının sigortası

18 Nisan 2013 / Bülent Yoldaş / Posta Gazetesi
Gayrimenkul sektörüne “Merkez Residence” kavramını kazandıran Göğüş Yapı, “Trend” markasıyla 5 yılda 100 butik projede, 2 bin 500 ultra lüks residence inşa edecek. Göğüş Yapı, 5 yıllık yatırım planı kapsamında toplam 1 milyar dolarlık yatırıma imza atacak. Göğüş Yapı 100 proje kapsamında, tamamladığı 2, devam eden 5 projenin yanı sıra 2013 sonuna kadar İstanbul’da 10 Trend markalı projeyi daha devreye alacak. Bu projeler İstanbul’un en merkezi noktaları olan Beşiktaş, Beyoğlu ve Şişli’de yer alacak.

5 yılda 1 milyarlık yatırım
Göğüş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kerem Göğüş, "Merkez Residence" kavramı ile sektöre yeni bir konsept kazandırdıklarını belirterek, “Yoğun iş temposu içerisinde insanların en kıymetli şeyinin zaman olduğunu düşünerek hayatın ve yaşamın merkezinden uzaklaşmadan tüm iş merkezlerine yakın, trafik sorunundan uzak, İstanbul'un en çok tercih edilen ve talep gören bölgelerinde her türlü lüks hizmeti sunan projelerimizi "merkez residence" adı altında “Trend” markasıyla hayata geçirerek sektöre yeni bir konsept kazandırdık. 5 yıllık planımız, toplam 1 milyar dolarlık yatırımla Trend markalı proje sayımızı 100’e çıkartmak ve 2 bin 500 residence sayısına ulaşmak” diye konuştu.

Merkeze yatırım, yatırımcının sigortası
Kentin merkezi lokasyonlarının, gelişim gösteren bölgelere göre gayrimenkul yatırımında daha fazla kazandırdığını ifade eden Kerem Göğüş, “Merkezi lokasyonlarda yatırım yapılan gayrimenkuller, diğer bölgelerdekine göre en az yüzde 20-30 daha fazla prim potansiyeline sahiptir. Ayrıca kriz dönemlerinde çevre bölgelerdeki gayrimenkul projeleri olumsuz etkilenirken, merkezi lokasyonlar krizden minimun etkilenir. Merkezi lokasyonda yatırım, yatırımcının sigortasıdır” diye konuştu.

Trend’lerde yaşam başlıyor
İlk Trend markalı residence projesini Ankara’da Trend Çankaya ile gerçekleştirdiklerini hatırlatan Kerem Göğüş, “İstanbul’da tamamladığımız Trend Barbaros’un ardından, bu yılsonuna kadar, Trend Fulya, Trend Fulya 2, Trend Ulus ve Trend Barbaros ve Trend Gümüşsuyu olmak üzere 5 Trend markalı projeyi daha tamamlayacağız” dedi.

10 yeni Trend daha geliyor
Kerem Göğüş, mevcut projelere ek olarak 2013 sonuna kadar 10 yeni Trend projesi daha devreye alacaklarını açıklayarak, “Biz İstanbul’un merkezi dediğimizde Tarihi Yarımada ve Boğaz hattını ifade ediyoruz. Proje gerçekleştireceğimiz alanlar buralar. Devreye alacağımız 10 Trend projesinden 8’inin yeri hazır. Bunlardan 6’sı Beşiktaş’ta, diğer ikisi ise Beyoğlu’nda yer alıyor. Her bir projemizi başladığımız tarihten itibaren 12 ayda tamamlamayı planlıyoruz” diye konuştu.