MESA'dan 2017'de 6 milyar TL'lik 8 proje

MESA, 2017 yılının son çeyreğindeki yoğun lansman programlarının ilkini bugün gerçekleştirdi. Firma bu seneyi, 6 milyar TL'lik 8 proje ile kapatmayı hedefliyor

MESA'dan 2017'de 6 milyar TL'lik 8 proje

MESA, 2017 yılının son çeyreğine yoğun bir lansman programı ile girdi. Bu yılı toplam değeri 6 milyar TL'yi bulan 8 proje ile kapatmaya hazırlanan firma, 3 bin kişilik istihdam rakamını da kısa sürede 5 bin kişiye çekmeyi hedefliyor. 

MESA yılın son çeyreğine yoğun lansman programıyla girdi

2017 yılını 8 proje ile tamamlamayı hedefleyen, bu projelerden birinin lansmanını ise geçtiğimiz dönemlerde gerçekleştiren MESA, yılın son çeyrek döneminde de çok sayıda projesini kamuoyuna tanıtmaya hazırlanıyor. MESA'nın 50. yılına 1.5 sene kala çok önemli projelere imza atmaya hazırlandığını söyleyen MESA Yönetim kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Mert Boysanoğlu: "Söz konusu projelerden birinin tanıtımını sene içinde yaptık. Büyük bir kısmını ise bir kaç ay içinde gerçekletireceğiz. Bu projelerden kimilerinin inşaatına başlandı. Bunların basın lansmanları ise yeni yılın başında gerçekleşecek..." ifadelerini kullandı. 

Erhan Boysanoğlu: Gayrimenkul sektörü ve sürdürülebilirliğin önemi

Türkiye'de gayrimenkul sektkörünün 200'ün üzerinde alt sektörü besleyen ve 2 milyona yakın kişiye istihdam sunan bir potansiyel oluşturduğunu dile getiren Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu da: "İnşaat sektörü bu nitelikleriyle ekonominin lokomotifi rolünü üstleniyor. Türkiye'de yaklaşık 6 milyon konutun depreme karşı yenilenmesi gerekiyor. Paralel olarak ülkenin demografi özelliklerinden kaynaklanan yılda 500-600 bin adetlik konut ihtiyacı bulunuyor. Bu, Türkiye inşaat ve gayrimenkul sektörünün yerine getirmesi gereken uzun ve zorlu bir görevinin olduğunu gösteriyor. Bu koşullarda sektörün sürdürülebilirliği büyük önem taşıyor..." dedi. Sektörün bu kritik önemine karşın konuşulanların çoğunlukla spekülasyon, rant ve balon gibi konular olduğunu ancak kimsenin böylesine önem taşıyan sektörün sürdürülebilirliği ile ilgili yaklaşım sergilemediğini de belirten Boysanoğlu: *Bu oldukça zorlu ve hayati bir süreçtir..." şeklinde konuştu. 

Konutta KDV uygulamasında adil ve standart uygulama zorunluluğu

Erhan Boysanoğlu, konutta KDV uygulamasında da adil ve standart bir uygulamaya geçilmesinin sektörün sürdürülebilirliği açısından büyüm önem taşıdığını da dile getirerek: "Paralel olarak, sektöre ilişkin sağlıklı ve detaylı data üretimi, yeni imar düzenlemesi, arazi sorununu giderilmesi ve çok sayıda detayın bir bütün olarak ele alınarak sektörün sürdürülebilirliğini desteklemesi gerekmekte..." ifadelerini kullandı. 

MESA'nın yeni projeleri

- MESA KOZ: Toplamda 280 rezidans ve apart ünitesinden oluşan projenin lansmanı geçtiğimiz dönemde yapıldı. Proje otel mantığı ile işletilecek ve şirket konsepti açısından bir ilk niteliği taşıyacak.
- MESA Göksu: Ankara Eryaman'da hayata geçirilecek projenin lansmanı 2017 yılı içinde yapılacak. Proje 1.876 adet konuttan oluşuyor.
- YeşilYaka Su Projesi: Büyükçekmece YeşilYaka projesine komşu parselde hayata geçirilecek projede 473 adet müstakil villa yer alacak. PRoje 625 bin metrekarelik alanda inşa edilecek
- MESA Beykoz: Firma Beykoz'da hayata geçireceği iki projeyle ilgili lansman hazırlıklarını sürdürüyor. Projelerden ilki boğaz, orman ve panoramik kent manzarası içerecek. Proje 80 adet daireden meydana gelecek.
- MESA Beykoz: MESA'nın Beykoz'da inşa edeceği bir diğer proje ise ormana komşu olacak ve doğayla bütünleşen 219 adet konuttan oluşacak.
- MESA Bodrum: Bodrum'da hayata geçirilecek MESA Projesi ise villa, rezidans daireler ve butik bir otelden oluşacak. Bu projenin lansmanı ise 2018 yılının başında gerçekleştirilecek. 
- MESA Gökada: E-5 aksının üstünde yer alacak MESA Gökada Maltepe'de yükselecek. Projede alt katlardan itibaren deniz manzarası içeren 273 adet konut yer alacak.
- MESA Cadde: Maltepe Bağdat Caddesi üzerinde konumlanacak projede 253 adet konut ve 17 bin metrekare kiralanabilir alanlı butik AVM yer alacak. 

Firma Bilgisi: Mesa
Proje Bilgisi: mesa gökada