Metal Yapı, Doğa Okulları'nın hisselerini satın aldı

Doğa Okulları'nın hisseleri Metal Yapı Konut'a satıldı. Satış, Doğa Okulları'nın kurucusu Metin Şimşek tarafından yapılan yazılı açıklamayla duyuruldu

Metal Yapı, Doğa Okulları'nın hisselerini satın aldı

Doğa Okulları'nın hisseleri  Metal Yapı Konut'a satıldı. Doğa Okulları'nın kurucusu Metin Şimşek tarafından yapılan yazılı açıklamada hisselerin yüzde 100'ünün Metal Yapı Konut'a satıldığı belirtildi.

Doğa Okulları Metal Yapı Konut'a satıldı
Türk eğitim hayatının en önemli kurumlarından Doğa Okulları, Metal Yapı Konut'a satıldı. Satış işlemi Doğa Okulları Kurucusu Metin Şimşek tarafından yapılan  açıklama ile duyuruldu. Şimşek imzalı açıklamada, Doğa Okulları'nın yüzde 100 hissesinin Metal Yapı Konut firmasının sahibi Ömer Saçaklıoğlu'na satıldığı belirtildi. 

Fethi Şimşek açıklaması
Fethi Şimşek tarafından yapılan açıklamada, yıllar önce kurulan ve itinayla büyütülen Doğa Koleji'nin, kıymetli ve hayırsever bir iş adamına devrinin gurur verici olduğuna vurgu yapılarak: "Doğa Okulları yıllardır başarıyla taşıdığı liderlik bayrağını, Türkiye’nin en büyük gayrimenkul şirketlerinden birinin kurucusu ve sahibi olan Ömer Saçaklıoğlu ile daha yükseklere taşımayı hedeflemektedir" ifadelerine yer verildi. 

2002 yılında Fethi Şimşek tarafından kurulan Doğa Okulları, 2015 yılı itibarıyla Türkiye genelinde 105 eğitim noktasına ulaştı. Okulun sosyal alanları ödüllü mimarlar tarafından tasarlanırken, başta Microsoft olmak üzere Apple, Vestel ve Britannica gibi kurumlarla ortak çalışmalar gerçekleştirildi