Metrekare.com, emlak sektörünü Google Glass’a taşıdı

Emlak sektörünün nabzını tutan portallerden biri olan Metrekare.com, mobil uygulamalarına entegre ettiği Google Glass’la kiralık ve satılık ev arayanların işini kolaylaştırmayı hedefliyor

Metrekare.com, emlak sektörünü Google Glass’a taşıdı

06 Mart 2014 /emlakwebtv
Geliştirdiği mobil uygulamalarla satılık ve kiralık gayrimenkul arama işini kolaylaştıran Metrekare.com, şimdi de sistemine Google Glass uygulamasını entegre etti. Tüm işlemlerin sesli komutlar, hareket algılayıcılar ve dokunmatik alandaki parmak hareketleriyle yönetildiği Google Glass uygulamasında kullanıcılar o an yakınlarında bulunan ve kriterlerine uygun olan satılık ve kiralık evlerden hemen haberdar olup harita üzerinde görüntüleyebiliyor, ilan detaylarını dinleyebiliyorlar.

Google Glass uygulamasının tanıtıldığı ve Metrekare.com’un hedeflerinin açıklandığı toplantıya, Metrekare.com’un yatırımcıları Aslanoba Capital’ın Kurucusu Hasan Aslanoba, Earlybird Venture Capital Yönetici Ortağı Cem Sertoğlu, girişimin destekleyicilerinden Trendyol CEO’su Demet Mutlu ve Metrekare.com Kurucu Ortağı ve CEO’su Serhat Karahan katıldı.

Akıllı saatler için Metrekare.com uygulaması yolda
Teknolojinin hayatımızın merkezinde yer aldığını söyleyen Serhat Karahan, “Biz de kullanıcılarımıza birbiriyle tamamen entegre olan, kullanımı oldukça kolay ve pratik web ve mobil uygulamalar sunuyoruz. Ayrıca yakın dönemde giyilebilir teknolojinin hayatımızda çok daha fazla yer alacağına inanıyoruz. Bu nedenle Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, Google Glass uygulamasını hayata geçirdik. Önümüzdeki dönemde de akıllı saatler için Metrekare.com uygulamasını gerçekleştirmeyi planlıyoruz” dedi.

Hedef, 3 yıl içinde 15 milyon TL ciro
Metrekare.com’un 3 yıl içinde 15 milyon TL ciro, ayda 10 milyon ziyaretçi ve yaklaşık 100 milyon dolarlık şirket değerine ulaşmasını hedeflediklerini belirten Karahan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Metrekare.com’da sadece emlakla ilgili gerekli bilgileri üretmek için kurduğumuz bir departmanımız var. Bu ekip, ilanlar için mahallenin geçmiş fiyatlarını, bölgenin özelliklerini, en yakın eczane, okul ve AVM’yi, ulaşım olanaklarını ve kısacası oradaki yaşamın bir özetini çıkarıyor ve bu gibi araştırmalar, emlak konusunda bazı soru işaretlerini de ortadan kaldırarak süreci kısaltıyor.”