Metrekare fiyatlarının en yüksek olduğu ilçeler

Ocak 2016-2017 döneminde yaşanan yüzde 12'lik artışla birlikte konut metrekare fiyatları da sıçrama yaşadı. Metrekare fiyatlarının en yüksek olduğu ilçe 15 bin 631 TL ile İstanbul Beşiktaş oldu

Metrekare fiyatlarının en yüksek olduğu ilçeler

Ülke genelinde konut fiyat artışı sürüyor. Hürriyet Emlak tarafından yapılan analize göre ülke genelinde yüzde 12'lik artış kaydedildi. Yaşanan artışla birlikte metrekare fiyatlarının en yüksek olduğu ilçeler şu şekilde belirlendi:

İstanbul'da metrekare fiyatları

- Beşiktaş: İstanbul Beşiktaş'da son bir yılda konut fiyatları yüzde 2 oranında değer kazandı. İlçede ortalama metrekare fiyatı, 15 bin 631 TL düzeyine yükseldi.

- Beykoz: Beykoz'da son bir yılda yaşanan yüzde 20'lik artış birlikte metrekare fiyatları 10 bin 178 TL seviyesine ulaştı.

- Sarıyer: Sarıyer'de konut fiyatları geçen yıla kıyasla yüzde 2 oranında değer yitirse de Ocak 2017 döneminde 8 bin 889 seviyesine ulaştı. 

Ankara'da metrekare fiyatlarının en yüksek olduğu ilçeler

- Çankaya: Çankaya'da konut fiyatları son bir yılda yüzde 7 oranında değer kazandı ve 2.385 TL/metrekare seviyesine ulaştı

- Gölbaşı: Gölbaşında son bir yılda yüzde 16 'lık artış yaşandı ve 2.329 TL/metrekare düzeyine ulaşıldı

- Yenimahalle: Bu ilçede yüzde 8'lik artışla 2.029 TL/metrekare seviyesine ulaşıldı. 

İzmir'de metrekare fiyatlarının en yüksek olduğu ilçeler

- Çeşme: Konut fiyatlarının son bir yılda yüzde 16 oranında değer kazandığı Çeşme'de metrekare fiyatları 6 bin 296 TL seviyesine sıçradı

- Narlıdere: Narlıdere'de metrekare fiyatları Ocak ayında 3.550 TL/metrekare seviyesine ulaştı. Son bir yıldaki artış yüzde 10 düzeyinde gerçekleşti.