Metrobüs hatları İstanbul!

Metrobüs hatları İstanbul ilk olarak 2007 yılında Avcılar - Topkapı arası olup, son olarak da Tüyap ile Söğütlüçeşme'ye kadar uzatıldı

Metrobüs hatları İstanbul!

Metrobüs 2007 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla hizmete açıldı. İstanbul Anadolu Yakası ile Avrupa Yakasını birbirine bağlayan Metrobüs hattı ile ilgili olarak birçok eleştiri geldi. İstanbul’un trafik sorununu çözmek adını geliştirilen Metrobüs, güzergahını ve hatlarını her geçen gün arttırmaya devam ediyor.

Metro ile otobüsün karışımı olarak geliştirilen Metrobüs için ayrı bir yol yapıldı. İlk etapta Avcılar-Topkapı arasında hizmete başlayan Metrobüs daha sonra 2008 yılında Avcılar – Zincirlikuyu hattını genişletti. 2009 yılında ise Aanadolu Yakası çalışmalarına başladı. Son olarak da Tüyap – Söğütlüçeşme hattını devreye soktu.

Metrobüs araçları dediğimiz gibi metro ile otobüs karışımı olduğu için özel bir araçtır. Bu araçlar da Hollanda’dan getirildi. Toplam 50 adet gelen Metrobüsler 26 metre olup, 220 yolcu kapasitesine sahip.

Yaptığı kazalar, hızı, trafiği ile gündemden hiç düşmeyen Metrobüs hattının İstanbulluların işini kolaylaştırdığı, trafik sonunu hafiflettiği su götürmeyen gerçek. Tüyap ile Söğütlüçeşme mesafesini 1.5 saate indiren Metrobüs ile diğer toplu taşımalara da kolaylıkla aktarabiliyor, yolculuk edebiliyorsunuz.

İşte Metrobüs Hatları!

Metrobüs hatları İstanbul!

Metrobüs hatları İstanbul!

Metrobüs hatları İstanbul!