Metropol İstanbul’a uluslararası ziyaretçi akını

Aralarında Jenifer Lopez’inde bulunduğu dünyaca tanınmış bir çok ismin ziyaret ettiği, daire satın aldığı Metropol İstanbul’a yabancı ziyaretçi akını sürüyor

Metropol İstanbul’a uluslararası ziyaretçi akını

5 Nisan 2013 / Bülent Yoldaş / Posta Gazetesi
Dünyaca ünlü star Jenifer Lopez’in ev aldığı, Alman, Arap, Japon, Hollandalı ve diğer bir çok dünya ülkesi yatırımcıların bizzat proje yerinde inceleme yaptığı Metropol İstanbul’un satış ofisi dün de uluslararası ziyaretçileri ağırladı.

TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO güvencesiyle Varyap-Gap İnşaat Ortak Girişimi tarafından İstanbul Uluslararası Finans Merkezi sınırları içinde ticareti, finansı, modayı ve modern yaşamın tüm unsurlarını birleştiren en büyük özel gayrimenkul projesi olarak inşa edilen Metropol İstanbul, uluslararası boyutta yatırımcı ilgisi ediyor. Türk-Arap Ekonomi Forumu çerçevesinde Türkiye’ye gelecek olan yabancı iş adamlarından oluşan heyet, dün  Metropol İstanbul satış ofisini ziyaret etti.

Finans Merkezi’ni gezdiler
İstanbul Uluslararası Finans Merkezi proje alanında incelemeler yapan grup, Metropol istanbul satış ofisine uğrayıp proje hakkında bilgi aldı. Heyete Metropol İstanbul satış ekibi maket üzerinde de projeyi tanıttı.
2015 yılında tamamlanacak olan Metropol İstanbul; rezidans, alışveriş merkezi ve rekreasyon alanlarıyla kendi sınıfında dünyanın en büyük karma projelerinden biri olacak. Halihazırda iki blokta yaklaşık yüzde 80 oranında satış gerçekleşmiş durumda. Geçtiğimiz Kasım ayında satışa çıkan Metropol Kule’de ise, diğer bloklardaki satış hızını da aşan, yüksek bir hız yakalanmış.

Üç kuleden oluşuyor
Metropol İstanbul, üç yüksek binadan oluşuyor. Proje kapsamında 470 ticari ünite, 1381 konut ve toplam 1851 adet bağımsız bölüm bulunuyor. Metropol İstanbul, diğer alanlarıyla birlikte finans, iş dünyası ve modanın yeni merkezi olmaya hazırlanıyor. Finans merkezinin bütünleşik bir yapıda kolayca erişilebilen, içerisinde alışveriş caddelerini barındıran Metropol alışveriş kompleksinin, yılda yaklaşık 22 milyon ziyaretçiyi ağırlaması bekleniyor.

Proje Bilgisi: Metropol Istanbul