Metropol İstanbul Cityscape'e dev satışla başladı

Varyap-Gay İnşaat Ortak Girişimi, Cityscape Turkey'in ilk gününde Suudi Arabistanlı Al-Maslak Grubu ile 35 milyon TL'lik satış anlaşması imzalandı

Metropol İstanbul Cityscape'e dev satışla başladı

Emlak Konut Güvencesiyle Varyap-GAP İnşaat Ortak girişimi imzasıyla hayata geçirilen Metropol İstanbul, Cityscape Turkey'in ilk gününe dev bir anlaşmayla girdi. Suudi Arabistan merkezli Al-Maslak Grubu ile Varyap-GAP İnşaat arasında 35 milyon TL tutarında satış anlaşması imzalandı. 

Metropol İstanbul'da 35 milyon TL'lik satış
İlk kez Cityscape Turkey fuarında satışa sunulan Metropol İstanbul, yerli ve yabancı yatırımcının büyük ilgisini çekti. Suuda Arabistan merkezli Al-Maslak Grubu ile anakuleden 35 milyon TL tutarında, 3 bin metrekarelik 2 kat satın aldı. 

Metropol İstanbul Cityscape'e dev satışla başladı

Anlaşmayla ilgili olarak bilgi veren Çalık Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi Feyzullah Yetgin, dünyanın en önemli finans merkezlerinden hareketle oluşturulan Metropol İstanbul projesinin İstanbul ve Ataşehir'e yeni bir soluk getireceğini söyledi. Yetgin, ofis bloklarının sunumuna Cityscape'de başladıklarını ve Suudi Arabistanlı grup ile 35 milyon TL'lik önemli bir anlaşmaya imza attıklarını belirterek:

"Amacımız, Cityscape Fuarı boyunca gayrimenkul sektörünün gücü ve potansiyelini yabancı yatırımcılara tanıtmanın yanı sıra, yabancı yatırımcının ülkemizde konut ya da ofis satın alımına ilgisini artırarak, ekonomimize katkıda bulunmak..." dedi.

Markalardan büyük talep
Varyap Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı Erdinç Varlıbaş da Cityscape Turkey'in Türkiye ekonomisinin lokomotifi haline gelen gayrimenkul sektörünün uluslararası tanıtımı açısından büyük önem taşıdığını belirtti. Varlıbaş:

"Fuarın ilk gününde Suudi Arabistan merkezli Al-Maslak Grubu ile 35 milyon TL’lik satış anlaşması imzalamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Diğer yandan, Metropol İstanbul AVM kiralamasını yapan Alman Bilfinger firmasının verdiği bilgiye göre, AVM’miz de çok büyük ilgi görüyor ve bu kapsamda markalardan şu ana kadar 2 kat talep toplandı..." dedi.

Firma Bilgisi: varyap-gap
Proje Bilgisi: Metropol Istanbul