Metropol İstanbul’un yüzde 75’i satıldı

Satışa çıkan kısmında yüzde 75’i alıcı bulan proje, yabancı yatırımcıların da merceği altına girdi

Metropol İstanbul’un yüzde 75’i satıldı

15 Ekim 2012 / emlakwebtv
2015 yılı başında tamamlanacak olan Metropol İstanbul, rezidans, ofis, alışveriş merkezi, rekreasyon alanları ve yaşam alanlarıyla Türkiye’nin yanı sıra Avrupa’nın da en büyük karma projelerinden biri olacak. 700 bin metrekare büyüklüğündeki yekpare inşaat alanı ile Metropol İstanbul, üç yüksek bina ve bin 500’ün üzerinde bağımsız üniteden oluşuyor. Yatırımcılara kısa bir süre sonra Metropol Kule’nin lanse edileceği projede rezidans bloklarından satışa çıkan kısmın yüzde 75’i ise satılmış durumda.

Yabancı Yatırımcıdan büyük ilgi
Emlak Konut GYO ve Varyap - Gap İnşaat Ortak Girişimi tarafından İstanbul’un yükselen değeri Ataşehir’de inşa edilen Metropol İstanbul, uluslararası boyutta da takdir görüyor.
Daha önce Alman Yatırımcılar tarafından ziyaret edilen ve portföylerine katılan Metropol İstanbul şimdi de Hollanda’nın merceğinde. Rotterdam Ekonomi Kalkınma Ajansı’nın organizasyonuyla Metropol İstanbul projesini yakından tanımak ve projeden yer almak amacıyla Rotterdam’daki özel sektör, yerel yönetim ve kamu sektörünün üst düzey temsilcilerinden oluşan 20 kişilik bir heyeti Metropol İstanbul Satış Ofisinde ağırlandı. Hollandalı yatırım heyetine Emlak Konut GYO Yatırımcı İlişkileri Müdürü Hasan Vehbi Arslantürk ziyaret sırasında kısa bir sunum yaptı. Metropol İstanbul satış ekibi ise proje sunumunun ardından maket üzerinde de projeyi tanıttı.

Proje Bilgisi: Metropol Istanbul