Metropol’ün ‘Catwalk’u Fransa’da

Metropol İstanbul alışveriş merkezi ve ‘catwalk’ adı verilen cadde Fransa’da yabancı yatırımcıların beğenisine sunuldu

Metropol’ün ‘Catwalk’u Fransa’da

19 Kasım 2012 / emlakwebtv
250 metrelik yüksekliğindeki kulesi, rezidans blokları, 186 bin metrekare inşaat alanına sahip 2 katlı alışveriş kompleksi ve 400 metre uzunluğundaki lüks alışveriş caddesiyle Metropol İstanbul, Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen perakende fuarı Mapic’e 60 metrekarelik standıyla katıldı. Ziyaretçilerin ilgi odağı olan projeyle çok sayıda yatırım fonu ilgilenirken, perakende firmaları da burada yer alabilmek için girişimlerde bulundu. Çalık Gayrimenkul, Varyap ve Emlak Konut GYO ortaklığıyla Ataşehir Finans Merkezi’nde yapılan Metropol İstanbul İcra Kurulu Üyesi Cengiz Aydın, mağazaların önümüzdeki günlerde kiralanmaya başlayacağını belirterek, “Yoğun talep alıyoruz. Hem yabancı yatırımcılar hem de fonlar projeyle ilgileniyor. Türkiye’ye henüz girmemiş olan markalarla da görüşüyoruz. Ticari alanları bir bütün halinde satabiliriz ama öncelikle burada havayı koklamak istedik” dedi.

Varyap Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varlıbaş ise, projenin dünya ölçeğinde bir değer yaratacağını ifade ederek, sadece AVM bölümünün bile milyar dolarlarla ifade edilebilecek bir değer taşıdığını kaydetti. Varlıbaş, Anadolu yakasında çekim merkezi olacak projenin tamamlandığında finans merkezine de hitap edecek özellikleri bünyesinde taşıdığını dile getirdi.

Satışların yüzde 75’i tamam
Metropol İstanbul projesinin ilk günden itibaren büyük bir ilgiyle karşılaştığını anlatan Çalık Gayrimenkul Genel Müdürü Feyzullah Yetgin, “2015 yılında tamamlanacak olan Metropol İstanbul, 705 bin metrekare yekpare inşaat alanı ile dünyanın en büyük projelerinden birisi. Üç yüksek bina ve yaklaşık 2 bin bağımsız üniteden oluşuyor. Antensiz 250 metre yüksekliğindeki Metropol Kule’nin yakında lanse edileceği projede rezidans bloklarından satışa çıkan kısmın ise yüzde 75’i satılmış durumda” diye konuştu.

AVM’nin hedefi yılda 22 milyon ziyaretçi
Metropol İstanbul, finans merkeziyle bütünleşik bir yapıda kolayca erişilebilen, içerisinde başta 400 metre uzunluğundaki alışveriş caddesi Metropol Catwalk olmak üzere sinema kompleksi ile çok amaçlı salondan oluşuyor. Alışveriş kompleksinde toplam 72 bin metrekare kiralanabilir alan üzerinde 278 ticari ünite bulunuyor. Alışveriş kompleksinin yılda yaklaşık 22 milyon ziyaretçiyi ağırlaması bekleniyor.
Proje hakkında detaylı bilgi almak için www.metropolistanbul.com edresine tıklayabilirsiniz.