Metropolde doğal yaşam, Foresta Sarıyer

Turyapı’ın Sarıyer’de inşa ettiği Foresta Sarıyer, metropol içinde doğal yaşam konseptiyle hayata geçiriliyor

6 Haziran 2012

"Metropol içinde doğal yaşam" sloganıyla Sarıyer'de sağlam zemin üzerinde yükselen Foresta Sarıyer, Belgrad Ormanı, Rumeli Kavağı, Kilyos, Gümüşdere ve Kısırkaya plajlarına komşu konumuyla İstanbullulara banliyö yaşamı sunmayı amaçlıyor.
 Turyapı Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Turpçu, Foresta Sarıyer ile İstanbul'da unutulmaya yüz tutmuş gerçek banliyö yaşamını yeniden hayata döndürdüklerine vurgu yapıyor.
İstanbul'un en yeşil semtlerinden birinde yer alan Foresta Sarıyer, yaşam alanı içinde yer alan özel açık yüzme havuzları, güneşlenme alanları, doğal yürüyüş ve koşu parkuru gibi donatılarıyla ile sakinlerine günün stresini atma ve spor yapma olanağı sağlamayı amaçlıyor.
Foresta Sarıyer'de yer alan konutlar Çınar, Sedir, Defne, Ardıç ve Ladin adlarını taşıyor. Daire tipleri stüdyodan 3+1’e kadar değişkenlik göstererek farklı ihtiyaçlara cevap veriyor. Projenin tüm bloklarında çatı dubleksi ve geniş ufuklu teraslar da mevcut. Ayrıca, İstanbul ölçeğinde 3. derecede deprem bölgesinde yer alan ve jeolojik açıdan çok sağlam bir zemin üzerinde bulunan Foresta Sarıyer, depreme karşı 'çifte güvenlik' sağlıyor.
Yeni hizmete giren Çayırbaşı Tüneli ile Foresta Sarıyer, Maslak'a ve Rumeli Feneri'ne 10 dakika mesafede metro, Şehir Hatları ve İDO Sarıyer İskelesi'ne ise 5 dakika mesafede bulunuyor.
Foresta Sarıyer'in Koç Üniversitesi öğrencileri ve öğretim görevlileri için de son derece avantajlı olduğunu ifade eden Turpçu, ayrıcalıklı bir yaşam merkezi olan Foresta Sarıyer'den kira öder gibi ev sahibi olmanın mümkün olduğunu, bu kolaylığı tercih edenlerin birkaç yıl içinde ev sahibi olabilecekleri gibi tamamlandığında yüzde 100 değerlenecek karlı bir yatırıma imza atacaklarının altını çiziyor.

Proje Bilgisi: Foresta Sarıyer