Metsan Nexus'ta son durum ne?

Metsan, İstanbul’un Kartal ilçesinde gerçekleştirdiği karma proje Metsan Nexus'ta 25. kata ulaştı

Metsan Nexus'ta son durum ne?

Metsan, İstanbul’un yıldızı parlayan ilçesi Kartal’da gerçekleştirdiğikarma proje Metsan Nexus ile dünya standartlarında bir yaşam alanı sunuyor. Dünyanın en ünlü mimarlarından Daniel Libeskind ile varılan anlaşma sonrasında Kartal'da yeni bir yaşam alanı oluşturduklarını belirten MetsanYönetim Kurulu Üyesi Cemalettin Satoğlu:

'Tüm etapları tamamlandığında konut, rezidans gibi yaşam alanlarından alışveriş merkezi, ofis, otel ve parklardan oluşan büyük bir kompleks haline gelecek olan Metsan Nexus ile Kartal’ın çehresini değiştireceğiz. Metsan Nexus’un satışa sunduğumuz ilk etabında, deniz ve ada manzaralı 36 katlı iki bina ve ortasında 19 katlı dairesel kule olacak. Altında yer alan mağaza, kafe ve restoranlardan oluşan meydanı ve çok sayıdaki sosyal alanıyla Metsan Nexus, projede yaşayanların hayat kalitesini yükselterek yaşamı kolaylaştırmayı vadediyoruz.' dedi.

Yurtdışından yoğun ilgi
Satoğlu; ikinci etabında otel bulunan karma proje Metsan Nexus için yurt içi ve yurt dışından yoğun ilgi gördüklerini ifade etti. Maltepe, Kartal ve Pendik hattının son yıllarda çok geliştiğini ve İstanbul’un yeni çekim merkezi olduğunu ifade eden Cemalettin Satoğlu, doğru lokasyonda gerçekleşen projelerin yoğun ilgi gördüğünü ve emlak sektöründe yaşanan daralmadan etkilenmediğini belirtti.

Metsan Nexus

Sosyal alanlar ve teraslar 
Metsan Nexus sakinleri, açık havuz, basketbol sahası, fitness merkezi gibi alışılagelmiş sosyal alanlara ek olarak, ayrıcalıkları standarda dönüştüren konfor öğelerine de sahipler.

Metsan Nexus projesi, lobisinden başlayarak tüm ortak alanlarında, şık ve modern yaşamı yansıtan ayrıcalıklar sunmayı hedefliyor. 36. kattaki Rooftop Teras, 19. kattaki Harmoni Teras ve Sky Lounge kış bahçesi Metsan Nexus sakinlerinin, manzaranın tadını çıkararak keyifli vakit geçirecekleri, komşularıyla bir araya gelebilecekleri şık ve ferah ortamlar sunuyor.

Bunlar dışında kapalı çocuk oyun alanı, cep sineması, büyükler için sosyal aktivite odası, golf simülasyon odası gibi Metsan Nexus sakinlerinin, evlerinin konforundan uzaklaşmadan hoş vakit geçirmelerine imkan verecek alanlar mevcut.

15. katta açık havada konumlanacak olan squash kortu, farklı bir spor deneyimi yaşamak isteyen Metsan Nexus’luların hizmetinde. Metsan Nexus’ta ev sahiplerinin özel davetler için yararlanabilecekleri yüksek tavanlı, şık dekorasyonlu 120m² genişliğinde bir de davet odası bulunuyor. Stüdyo ve 1+1 dairelerinde yer kaybı yaşamak istemeyenler, çamaşırhaneden faydalanabilirler. Bu lüks donatılar ve konfor öğelerinin tümü Metsan Nexus sakinlerine dünya standartlarında bir yaşam alanı sunmak üzere planlandı.

Avantajlı lokasyon
Metsan Nexus, lokasyon açısından da bir kesişme noktası. Metsan Nexus, Kadıköy-Kartal metrosunun Yakacık istasyonunda, metro çıkışı ile direk bağlantılı. Metro bağlantısı sayesinde Metsan Nexus’tan Kadıköy’e 36 dakikada, Taksim’e ise 55 dakikada ulaşılabiliyor. E-5 Karayolu’nun üzerinde yer alan Metsan Nexus E-6 Karayolu’na 5 dakika uzaklıkta. Projenin yanı başında bulunan Adnan Kahveci üst geçidi vasıtasıyla sahil yoluna gidiş 5 dakika sürüyor. Metsan Nexus’un Sabiha Gökçen Havaalanı’na 10 dakika uzaklıkta ve İDO Pendik-Yalova İskelesi’ne 8 dakika uzaklıkta konumlanması, yurt içi ve yurt dışı seyahatlerde kolaylık sağlıyor.

Proje Bilgisi: Metsan Nexus