Metsan Nexus’un yüzde 25’i 10 günde satıldı

İstanbul’un parlayan yıldızı Kartal’da 400 milyon TL’lik yatırımla hayata geçirilen Metsan Nexus’un lansman sonrasında 10 gün içinde yüzde 25’i satıldı.

Metsan Nexus’un yüzde 25’i 10 günde satıldı

15.11.2013 / Posta Gazetesi

Metsan İnşaat’ın Kartal’daki karma projesi Metsan Nexus’a yoğun ilgi geldi. Dünyaca ünlü mimar Daniel Libeskind ile işbirliği yapılan projede konutların yüzde 25’i, lansmanı takip eden 10 gün içinde satıldı. Tüm etapları tamamlandığında konut, rezidans gibi yaşam alanlarından alışveriş merkezi, ofis, otel ve parklardan oluşan bir kompleks haline gelecek olan Metsan Nexus’un satışa sunulan ilk etabı, 36 katlı iki bina ve ortasında 19 katlı dairesel kuleden oluşuyor.

Esnek ödeme koşulları

Metsan Nexus’ta dairelerin lansmana özel metrekare fiyatları ortalama 3 bin TL olarak belirlendi.  Stüdyo dairelerin fiyatlarının 170 bin TL’den başladığı Metsan Nexus’tan ev sahibi olmak isteyenlere, esnek ödeme planları sunuluyor. Proje kapsamında minimum yüzde 5 peşinatla, 120 aya varan vadelerle ödeme yapılabiliyor. Toplam 430 dairenin yer alacağı projenin ilk etabında; stüdyo, 1+1, 2+1, 3+1, 3+1 dubleks, 4+1 ve 5+1 tiplerinde daire seçenekleri sunuluyor.

Ulaşım avantajı

Metro çıkışı ile direk bağlantılı olmasıyla dikkat çeken Metsan Nexus Kadıköy-Kartal metrosunun Yakacık istasyonunda metro çıkışı ile direkt bağlantılı. E-5 Karayolu’nun üzerinde yer alan projeden Caddebostan-Pendik sahil yoluna gidiş 5 dakika sürüyor. Metsan Nexus, City Port Pendik Marina & Kartal Marina ve Maltepe Sahil Parkı gibi sosyal etkinlik alanlarına yakın bir konumda yer alıyor.

Proje Bilgisi: Metsan Nexus