Micro Loft ve Micro Loft Yarasa satışa çıktı!

Şıklığı, fonskiyonel tasarımı, merkezi konumuyla dikkat çeken Micro Loft ve Micro Loft Yarasa'nın yaşam alanları 50-100m2 arasında, fiyatları ise 425 bin TL-1 milyon 50 bin TL arasında değişiyor

Micro Loft ve Micro Loft Yarasa satışa çıktı!

8 Mayıs 2014 / Emlakwebtv
Şehir merkezinde yaşam alanları küçülüyor, fonksiyonellik ön plana çıkıyor. Yatırımcılar, yatırımlarını banka mevduat hesaplarında değerlendirmek yerine, yüksek kira getirili Micro- Loftlara için yeşil ışık yakıyor. 50m2 ile 100m2 arasında değişen Micro-Loftlar küçük alanlarda maximum yaşam alanını oluşturuyor. İnşaatı Urbanist Yatırım tarafından İstanbul’un en merkezi noktalarından Gümüşsuyu’nda yapılan Micro-Loft Yarasa ve Micro-Loft Bulut projelerinin tasarımı “2014 Ulusal Mimarlık Ödülü” sahibi Mimar Can Cinici’nin kaleminden çıkıyor. Şıklığı, fonskiyonel tasarımı, toplu ulaşım araçlarına yakın merkezi konumu ile dikkat çeken dairelerin yaşam alanları 50-100m2 arasında, fiyatları ise 425 bin TL-1 milyon 50 bin TL arasında değişiyor.

İstanbul’da 2006 yılından bu yana özellikle Beyoğlu ve Boğaziçi bölgelerinde faaaliyet gösteren Urbanist Yatırım, Gusto Apartmanı (Cihangir), Kemal Bey Apartmanı (Gümüşsuyu), Sezai Bey Evi (Emirgan) gibi projelere imza attı. Dönem dönem tarihi dokuları yenileyen Urbanist Yatırım’ın yeni gözdesi özellikle Japonya, Hong Kong ve Amerika Birleşik Devletleri’nin bazı şehirlerinde olduğu gibi şehir içi metrekare birim satış ve kiralama fiyatının yüksek olduğu, özellikle genç toplumun şehir merkezinde yaşama talebinin çok fazla olduğu ve son dönemde yatırımcıların da dikkatini çeken şehir merkezlerindeki Micro-Loftlar.

İstanbul’un en merkezi noktalarından Gumuşsuyu’nda inşa edilen Micro-Loft Yarasa ve Micro-Loft Bulut projeleri, özellikle yabancıların, şehir yaşamının içinde olmak isteyenlerin ve yüksek kira getirisi nedeniyle yatırımcıların ilgisini çekiyor. Uluslararası mimar Can Cinici tarafından tasarlanan Micro-Loftlarda en çok dikkat çeken nokta tasarlanan fonksiyonel mobilyalar ve kullanışlı yaşam alanları. 50 m2 alan fonksiyonel mobilyalarla mutfak, salon, çalışma odası ve yatak odasına dönüşebiliyor.

Micro-Loft Yarasa 1 adet çatı dublexi, 2 studyo daire ve 1 giriş dublexi olamak üzere toplam 4 daireden oluşuyor. Micro-Loft Bulut projesinde ise 1 adet boğaz manzaralı teraslı dublex ,1 adet boğaz manzaralı studyo, 3 adet studyo, 1 adet bahçeli studyo olmak üzere 6 daireden oluşuyor. Yaşam alanları 50m2 ile 100m2 arasında değişen daire fiyatları 425 bin TL ile 1 milyon 50 bin TL arasında değişiyor. Nisan 2013 de başlayan projeler Temmuz 2014’de teslim edilecek.

Urbanist Yatırım ortakları Ali Soyer ve Emin Ali Sipahi yeni projeleri Micro Loftlar için “İstanbul çok kozmopolit, insanların hızlı bir yaşam sürdüğü, şehir merkezini tercih ettikleri bir dünya. Artık yurtdışındaki gibi İstanbul’da da trend şehir merkezinde küçük, kullanışlı yaşam alanlarına dönüyor. Biz micro-Loft Yarasa ve Micro-Loft Bulut projelerimizle hem yatırımcıya hem de şehir içerisinde küçük bütçelerle yaşamak isteyen insanlara yöneliyoruz”diyor.

Ali Soyer, Micro-Loftların yatırımcılar için büyük fırsat olduğunun altını çiziyor. Soyer, “Artık insanlar banka faizi yerine mülk sahibi olmak istiyor, yüksek kira getirisi elde edebilecekleri gayrimenkullere yöneliyor. Bu tarz projelere yatırım yaparak aldıkları kirayı mevduat faizine denk tutabiliyorlar” diyor.