1 Kasım seçimlerinin ardından milletvekili listesi 2015 belli oldu. İşte sonuçlar…
1 Kasım genel seçimlerinin ardından milletvekili listesi 2015’de belli oldu. İllere göre milletvekili listesini aşağıda görebilirsiniz:
ADANA(14)
AK Parti: 1. Ömer Çelik 2. Necdet Ünüvar 3. Fatma Güldemet Sarı 4. Talip Küçükcan 5. Mehmet Şükrü Erdinç 6. Tamer Dağlı
CHP: 1. Elif Doğan Türkmen 2. Zülfikar İnönü Tümer 3. İbrahim Özdiş 4. Aydın Uslupehlivan
MHP: 1. Mevlüt Karakaya 2. Muharrem Varlı 3. Seyfettin Yılmaz
HDP: 1. Meral Danış Beştaş ADIYAMAN(5)
AK Parti: 1. Ahmet Aydın 2. Adnan Boynukara 3. İbrahim Halil Fırat 4. Salih Fırat
HDP: 1. Behçet Yıldırım
AFYON(5)
AK Parti: 1. Veysel Eroğlu 2. Ali Özkaya 3. Hatice Dudu Özkal
CHP: 1. Burcu Köksal
MHP: 1. Mehmet Parsak AĞRI(4)
AK Parti: 1. Cesim Gökçe
HDP: 1. Leyla Zana 2. Berdan Öztürk 3. Dirayet Taşdemir MHP nelere hayır dedi?
MHP nelere hayır dedi?
‘Hayır’lı olmadı
AKSARAY(3) AK Parti: 1. İlknur İnceöz 2. Cengiz Aydoğdu 3. Mustafa Serdengeçti AMASYA(3)
AK Parti: 1. Mehmet Naci Bostancı 2. Haluk İpek
CHP: 1. Mustafa Tuncer ANKARA-1(18)
AK Parti: 1. Ali Babacan 2. Yalçın Akdoğan 3. Ahmet Gündoğdu 4. Ali İhsan Arslan 5. Jülide Sarıeroğlu 6. Murat Alparslan 7. Ertan Aydın 8. Fatih Şahin
CHP: 1. Ayşe Gülsün Bilgehan 2. Necati Yılmaz 3. Tekin Bingöl 4. Aylin Nazlıaka 5. Levent Gök 6. Ali Haydar Hakverdi 7. Bülent Kuşoğlu
MHP: 1. Zühal Topcu 2. Erkan Haberal
HDP: 1. Sırrı Süreyya Önder ANKARA-2(14)
AK Parti: 1. Cemil Çiçek 2. Yıldırım Tuğrul Türkeş 3. Emrullah İşler 4. Ahmet İyimaya 5. Lütfiye Selva Çam 6. Vedat Bilgin 7. Aydın Ünal 8. Nevzat Ceylan
CHP: 1. Şenal Sarıhan 2. Murat Emir 3. Ahmet Haluk Koç 4. Nihat Yeşil
MHP: 1. Şefkat Çetin 2. Mustafa Mit ANTALYA(14)
AK Parti: 1. Mevlüt Çavuşoğlu 2. Mustafa Köse 3. Hüseyin Samani 4. Gökcen Özdoğan Enç 5. Sena Nur Çelik 6. İbrahim Aydın 7. Atay Uslu
CHP: 1. Niyazi Nefi Kara 2. Deniz Baykal 3. Çetin Osman Budak 4. Mustafa Akaydın 5. Devrim Kök
MHP: 1. Mehmet Günal 2. Ahmet Selim Yurdakul ARDAHAN(2)
AK Parti: 1. Orhan Atalay
CHP: 1. Öztürk Yılmaz ARTVİN(2)
AK Parti: 1. İsrafil Kışla
CHP: 1. Uğur Bayraktutan AYDIN(7)
AK Parti: 1. Mehmet Erdem 2. Abdurrahman Öz 3. Mustafa Savaş
CHP: 1. Bülent Tezcan 2. Metin Lütfi Baydar 3. Hüseyin Yıldız
MHP: 1. Deniz Depboylu BALIKESİR(8)
AK Parti: 1. Mahmut Poyrazlı 2. Sema Kırcı 3. Ali Aydınlıoğlu 4. Kasım Bostan
CHP: 1. Mehmet Tüm 2. Ahmet Akın 3. Namık Havutça
MHP: 1. İsmail Ok BARTIN(2)
AK Parti: 1. Yılmaz Tunç
CHP: 1. Muhammet Rıza Yalçınkaya BATMAN(4)
AK Parti: 1. Ataullah Hamidi
HDP: 1. Ayşe Acar Başaran 2. Mehmet Ali Aslan 3. Saadet Becerekli BAYBURT(2)
AK Parti: 1. Naci Ağbal 2. Şahap Kavcıoğlu BİLECİK(2)
AK Parti: 1. Halil Eldemir
CHP: 1. Yaşar Tüzün BİNGÖL(3)
AK Parti: 1. Cevdet Yılmaz 2. Enver Fehmioğlu
HDP: 1. Hişyar Özsoy BİTLİS(3)
AK Parti: 1. Vedat Demiröz
HDP: 1. Mizgin Irgat 2. Mahmut Celadet Gaydalı BOLU(3)
AK Parti: 1. Ali Ercoşkun 2. Fehmi Küpçü
CHP: 1. Tanju Özcan BURDUR(3)
AK Parti: 1. Bayram Özçelik 2. Reşat Petek
CHP: 1. Mehmet Göker BURSA(18)
AK Parti: 1. Mehmet Müezzinoğlu 2. Efkan Ala 3. Emine Yavuz Gözgeç 4. Cemalettin Kani Torun 5. Hüseyin Şahin 6. İsmail Aydın 7. Zekeriya Birkan 8. Hakan Çavuşoğlu 9. Bennur Karaburun 10. Muhammet Müfit Aydın 11. Osman Mesten
CHP: 1. Lale Karabıyık 2. Ceyhun İrgil 3. Orhan Sarıbal 4. Erkan Aydın 5. Nurhayat Altaca Kayışoğlu
MHP: 1. İsmet Büyükataman 2. Kadir Koçdemir ÇANAKKALE(4)
AK Parti: 1. Bülent Turan 2. Ayhan Gider
CHP: 1. Muharrem Erkek 2. Bülent Öz ÇANKIRI(2)
AK Parti: 1. Muhammet Emin Akbaşoğlu 2. Hüseyin Filiz ÇORUM(4)
AK Parti: 1. Salim Uslu 2. Ahmet Sami Ceylan 3. Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt
CHP: 1. Tufan Köse DENİZLİ(7)
AK Parti: 1. Nihat Zeybekci 2. Sema Ramazanoğlu 3. Şahin Tin
CHP: 1. Melike Basmacı 2. Kazım Arslan 3. Gülizar Biçer Karaca
MHP: 1. Emin Haluk Ayhan DİYARBAKIR(11)
AK Parti: 1. Mehmet Galip Ensarioğlu 2. Ebubekir Bal
HDP: 1. İdris Baluken 2. Nursel Aydoğan 3. Nimetullah Erdoğmuş 4. Feleknas Uca 5. Altan Tan 6. Çağlar Demirel 7. Ziya Pir 8. İmam Taşçıer 9. Sibel Yiğitalp DÜZCE(3)
AK Parti: 1. Faruk Özlü 2. Fevai Arslan 3. Ayşe Keşir EDİRNE(3)
AK Parti: 1. Rafet Sezen
CHP: 1. Okan Gaytancıoğlu 2. Erdin Bircan ELAZIĞ(4)
AK Parti: 1. Tahir Öztürk 2. Metin Bulut 3. Ömer Serdar 4. Ejder Açıkkapı ERZİNCAN(2)
AK Parti: 1. Sebahattin Karakelle 2. Serkan Bayram ERZURUM(6)
AK Parti: 1. Recep Akdağ 2. Mustafa Ilıcalı 3. Zehra Taşkesenlioğlu 4. İbrahim Aydemir 5. Orhan Deligöz
MHP: 1. Kamil Aydın ESKİŞEHİR(6)
AK Parti: 1. Nabi Avcı 2. Harun Karacan 3. Emine Nur Günay
CHP: 1. Gaye Usluer 2. Utku Çakırözer 3. Cemal Okan Yüksel GAZİANTEP(12)
AK Parti: 1. Mehmet Şimşek 2. Abdulhamit Gül 3. Ahmet Uzer 4. Şamil Tayyar 5. Canan Candemir Çelik 6. Abdullah Nejat Koçer 7. Abdulkadir Yüksel 8. Mehmet Erdoğan
CHP: 1. Akif Ekici 2. Mehmet Gökdağ
MHP: 1. Ümit Özdağ
HDP: 1. Mahmut Toğrul GİRESUN(4)
AK Parti: 1. Nurettin Canikli 2. Cemal Öztürk 3. Sabri Öztürk
CHP: 1. Bülent Yener Bektaşoğlu GÜMÜŞHANE(2)
AK Parti: 1. Hacı Osman Akgül 2. Cihan Pektaş HAKKARİ(3)
HDP: 1. Selma Irmak 2. Nihat Akdoğan 3. Abdullah Zeydan HATAY(10)
AK Parti: 1. Adem Yeşildal 2. Orhan Karasayar 3. Mehmet Öntürk 4. Fevzi Şanverdi 5. Hacı Bayram Türkoğlu
CHP: 1. Hilmi Yarayıcı 2. Mevlüt Dudu 3. Serkan Topal 4. Birol Ertem
MHP: 1. Mehmet Necmettin Ahrazoğlu IĞDIR(2)
AK Parti: 1. Nurettin Aras
HDP: 1. Mehmet Emin Adıyaman ISPARTA(4)
AK Parti: 1. Süreyya Sadi Bilgiç 2. Sait Yüce
CHP: 1. İrfan Bakır
MHP: 1. Nuri Okutan İSTANBUL-1(31)
AK Parti: 1. İsmail Kahraman 2. Mustafa Ataş 3. Mihrimah Belma Satır 4. Erol Kaya 5. Ahmet Berat Çonkar 6. Berat Albayrak 7. İsmet Uçma 8. Metin Külünk 9. Ravza Kavakcı Kan 10. Azmi Ekinci 11. Osman Boyraz 12. Hasan Turan 13. Hasan Sert 14. Mehmet Ali Pulcu 15. Hurşit Yıldırım 16. Hulusi Şentürk
CHP: 1. Şafak Pavey 2. Gamze Akkuş İlgezdi 3. Gürsel Tekin 4. Barış Yarkadaş 5. Mehmet Akif Hamzaçebi 6. Mahmut Tanal 7. İlhan Kesici 8. Oğuz Kaan Salıcı 9. Onursal Adıgüzel 10. Ali Özcan 11. Yakup Akkaya
MHP: 1. Edip Semih Yalçın 2. İzzet Ulvi Yönter
HDP: 1. Selahattin Demirtaş 2. Hüda Kaya İSTANBUL-2(26)
AK Parti: 1. Hayati Yazıcı 2. Volkan Bozkır 3. Burhan Kuzu 4. Ayşe Nur Bahçekapılı 5. Fatma Betül Sayan Kaya 6. Ekrem Erdem 7. Aziz Babuşcu 8. Durmuş Ali Sarıkaya 9. Şirin Ünal 10. Fatma Benli 11. Hüseyin Bürge 12. Haydar Ali Yıldız 13. Ahmet Hamdi Çamlı 14. Markar Eseyan
CHP: 1. Selina Doğan 2. Aykut Erdoğdu 3. Mustafa Sezgin Tanrıkulu 4. Dursun Çiçek 5. Süleyman Sencer Ayata 6. Gülay Yedekci 7. Kadri Enis Berberoğlu 8. Didem Engin
MHP: 1. Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu 2. Celal Adan
HDP: 1. Celal Doğan 2. Filiz Kerestecioğlu İSTANBUL-3(31)
AK Parti: 1. Mehmet Mehdi Eker 2. Mustafa Şentop 3. Mehmet Doğan Kubat 4. Serap Yaşar 5. Feyzullah Kıyıklık 6. Mehmet Muş 7. Nureddin Nebati 8. Mehmet Metiner 9. Harun Karaca 10. Tülay Kaynarca 11. Mustafa Yeneroğlu 12. Erkan Kandemir 13. Halis Dalkılıç 14. Mürteza Zengin 15. Yıldız Seferinoğlu 16. Abdullah Başcı
CHP: 1. Bihlun Tamaylıgil 2. İlhan Cihaner 3. Engin Altay 4. Ali Şeker 5. Erdoğan Toprak 6. Eren Erdem 7. Mehmet Bekaroğlu 8. Zeynel Emre 9. Sibel Özdemir
MHP: 1. Atila Kaya 2. İsmail Faruk Aksu 3. Arzu Erdem
HDP: 1. Pervin Buldan 2. Garo Paylan 3. Erdal Ataş İZMİR-1(13)
AK Parti: 1. Binali Yıldırım 2. Mahmut Atilla Kaya 3. Hüseyin Kocabıyık 4. Necip Kalkan
CHP: 1. Selin Sayek Böke 2. Musa Çam 3. Ahmet Tuncay Özkan 4. Tacettin Bayır 5. Özcan Purçu 6. Ali Yiğit 7. Murat Bakan
MHP: 1. Oktay Vural
HDP: 1. Ertuğrul Kürkcü İZMİR-2(13)
AK Parti: 1. Fatma Seniha Nükhet Hotar 2. İbrahim Mustafa Turhan 3. Hamza Dağ 4. Kerem Ali Sürekli
CHP: 1. Zeynep Altıok 2. Kemal Kılıçdaroğlu 3. Zekeriya Temizel 4. Mustafa Ali Balbay 5. Aytun Çıray 6. Atila Sertel 7. Kamil Okyay Sındır
MHP: 1. Ahmet Kenan Tanrıkulu
HDP: 1. Müslüm Doğan KAHRAMANMARAŞ(8)
AK Parti: 1. Mahir Ünal 2. Veysi Kaynak 3. Nursel Reyhanlıoğlu 4. Celalettin Güvenç 5. Mehmet Uğur Dilipak 6. Mehmet İlker Çitil 7. İmran Kılıç
MHP: 1. Fahrettin Oğuz Tor KARABÜK(2)
AK Parti: 1. Mehmet Ali Şahin 2. Burhanettin Uysal KARAMAN(2)
AK Parti: 1. Recep Konuk 2. Recep Şeker KARS(3)
AK Parti: 1. Ahmet Arslan 2. Yusuf Selahattin Beyribey
HDP: 1. Ayhan Bilgen KASTAMONU(3)
AK Parti: 1. Hakkı Köylü 2. Metin Çelik 3. Murat Demir KAYSERİ(9)
AK Parti: 1. Mehmet Özhaseki 2. Taner Yıldız 3. Mustafa Elitaş 4. İsmail Tamer 5. Hülya Nergis 6. İsmail Emrah Karayel 7. Sami Dedeoğlu
CHP: 1. Çetin Arık
MHP: 1. Yusuf Halaçoğlu KIRIKKALE(3)
AK Parti: 1. Ramazan Can 2. Abdullah Öztürk
MHP: 1. Seyit Ahmet Göçer KIRKLARELİ(3)
AK Parti: 1. Selahattin Minsolmaz
CHP: 1. Türabi Kayan 2. Vecdi Gündoğdu KIRŞEHİR(2)
AK Parti: 1. Salih Çetinkaya 2. Mikail Arslan KİLİS(2)
AK Parti: 1. Reşit Polat 2. Mustafa Hilmi Dülger KOCAELİ(11)
AK Parti: 1. Fikri Işık 2. Radiye Sezer Katırcıoğlu 3. Zeki Aygün 4. İlyas Şeker 5. Mehmet Akif Yılmaz 6. Sami Çakır 7. Cemil Yaman
CHP: 1. Fatma Kaplan Hürriyet 2. Haydar Akar 3. Tahsin Tarhan
MHP: 1. Saffet Sancaklı KONYA(14)
AK Parti: 1. Ahmet Davutoğlu 2. Mustafa Baloğlu 3. Hüsnüye Erdoğan 4. Ahmet Sorgun 5. Ziya Altunyaldız 6. Muhammet Uğur Kaleli 7. Leyla Şahin Usta 8. Mehmet Babaoğlu 9. Abdullah Ağralı 10. Halil Etyemez 11. Hacı Ahmet Özdemir 12. Ömer Ünal
CHP: 1. Mustafa Hüsnü Bozkurt
MHP: 1. Mustafa Kalaycı KÜTAHYA(4)
AK Parti: 1. Mustafa Şükrü Nazlı 2. Vural Kavuncu 3. İshak Gazel 4. Ahmet Tan MALATYA(6)
AK Parti: 1. Öznur Çalık 2. Taha Özhan 3. Mustafa Şahin 4. Nurettin Yaşar 5. Bülent Tüfenkci
CHP: 1. Veli Ağbaba MANİSA(9)
AK Parti: 1. Selçuk Özdağ 2. Recai Berber 3. Uğur Aydemir 4. Murat Baybatur
CHP: 1. Özgür Özel 2. Mazlum Nurlu 3. Tur Yıldız Biçer
MHP: 1. Erkan Akçay 2. Osman Oktay MARDİN(6)
AK Parti: 1. Orhan Miroğlu 2. Ceyda Çankırı
HDP: 1. Mithat Sancar 2. Gülser Yıldırım 3. Erol Dora 4. Ali Atalan MERSİN(11)
AK Parti: 1. Lütfi Elvan 2. Yılmaz Tezcan 3. Ali Cumhur Taşkın 4. Hacı Özkan
CHP: 1. Hüseyin Çamak 2. Durmuş Fikri Sağlar 3. Aytuğ Atıcı 4. Serdal Kuyucuoğlu
MHP: 1. Oktay Öztürk 2. Baki Şimşek
HDP: 1. Dengir Mir Mehmet Fırat MUĞLA(6)
AK Parti: 1. Hasan Özyer 2. Nihat Öztürk
CHP: 1. Akın Üstündağ 2. Ömer Süha Aldan 3. Nurettin Demir
MHP: 1. Mehmet Erdoğan MUŞ(3)
AK Parti: 1. Mehmet Emin Şimşek
HDP: 1. Burcu Çelik Özkan 2. Ahmet Yıldırım NEVŞEHİR(3)
AK Parti: 1. Mustafa Açıkgöz 2. Murat Göktürk 3. Ebubekir Gizligider NİĞDE(3)
AK Parti: 1. Alpaslan Kavaklıoğlu 2. Erdoğan Özegen
CHP: 1. Ömer Fethi Gürer ORDU(5)
AK Parti: 1. Numan Kurtulmuş 2. Oktay Çanak 3. Metin Gündoğdu 4. Ergün Taşcı
CHP: 1. Seyit Torun OSMANİYE(4)
AK Parti: 1. Suat Önal 2. Mücahit Durmuşoğlu
MHP: 1. Devlet Bahçeli 2. Ruhi Ersoy RİZE(3)
AK Parti: 1. Hasan Karal 2. Hikmet Ayar 3. Osman Aşkın Bak SAKARYA(7)
AK Parti: 1. Ayhan Sefer Üstün 2. Şaban Dişli 3. Mustafa İsen 4. Ali İhsan Yavuz 5. Recep Uncuoğlu
CHP: 1. Engin Özkoç
MHP: 1. Zihni Açba SAMSUN(9)
AK Parti: 1. Akif Çağatay Kılıç 2. Çiğdem Karaaslan 3. Ahmet Demircan 4. Fuat Köktaş 5. Hasan Basri Kurt 6. Orhan Kırcalı
CHP: 1. Kemal Zeybek 2. Hayati Tekin
MHP: 1. Erhan Usta SİİRT(3)
AK Parti: 1. Yasin Aktay
HDP: 1. Kadri Yıldırım 2. Besime Konca SİNOP(2)
AK Parti: 1. Nazım Maviş
CHP: 1. Barış Karadeniz SİVAS(5)
AK Parti: 1. İsmet Yılmaz 2. Hilmi Bilgin 3. Selim Dursun 4. Mehmet Habib Soluk
CHP: 1. Ali Akyıldız ŞANLIURFA(12)
AK Parti: 1. Faruk Çelik 2. Mehmet Kasım Gülpınar 3. Halil Özcan 4. Ahmet Eşref Fakıbaba 5. Mehmet Ali Cevheri 6. Mehmet Akyürek 7. İbrahim Halil Yıldız 8. Mahmut Kaçar
HDP: 1. Osman Baydemir 2. Dilek Öcalan 3. İbrahim Ayhan 4. Leyla Güven ŞIRNAK(4)
HDP: 1. Faysal Sarıyıldız 2. Leyla Birlik 3. Ferhat Encu 4. Aycan İrmez TEKİRDAĞ(6)
AK Parti: 1. Mustafa Yel 2. Ayşe Doğan 3. Metin Akgün
CHP: 1. Faik Öztrak 2. Candan Yüceer 3. Emre Köprülü TOKAT(5)
AK Parti: 1. Coşkun Çakır 2. Zeyid Aslan 3. Celil Göçer
CHP: 1. Kadim Durmaz
MHP: 1. Abdurrahman Başkan TRABZON(6)
AK Parti: 1. Süleyman Soylu 2. Muhammet Balta 3. Ayşe Sula Köseoğlu 4. Adnan Günnar 5. Salih Cora
CHP: 1. Haluk Pekşen TUNCELİ(2)
CHP: 1. Gürsel Erol
HDP: 1. Alican Önlü UŞAK(3)
AK Parti: 1. Mehmet Altay 2. Alim Tunç
CHP: 1. Özkan Yalım VAN(8)
AK Parti: 1. Beşir Atalay 2. Burhan Kayatürk
HDP: 1. Figen Yüksekdağ Şenoğlu 2. Lezgin Botan 3. Nadir Yıldırım 4. Tuğba Hezer Öztürk 5. Adem Geveri 6. Bedia Özgökçe Ertan YALOVA(2)
AK Parti: 1. Fikri Demirel
CHP: 1. Muharrem İnce YOZGAT(4)
AK Parti: 1. Bekir Bozdağ 2. Abdulkadir Akgül 3. Ertuğrul Soysal 4. Yusuf Başer ZONGULDAK(5)
AK Parti: 1. Hüseyin Özbakır 2. Faruk Çaturoğlu 3. Özcan Ulupınar
CHP: 1. Şerafettin Turpcu 2. Ünal Demirtaş
Kargir ne demek? Kargir ev nedir?
Kargir ev terimi tapu kaydında, imar barışı kentsel dönüşümde ve belediyelerde, çok eski binalarda kullanılan avlulu yığma yapı Kagir ev ne demek detaylarıyla bu yazıda!
Metrobüs Hatları
Metrobüs hatları İstanbul'da 2007'de Topkapı-Küçükçekmece arasında hizmete başladı, bugün ise 45 durak arasında günlük 800 bin yolcu taşıyor.
Kartal metro durakları
26,5 kilometre hat üzerinde toplam 19 istasyondan meydana gelen Kartal metro hattı günde 18 saat hizmet veriyor. Kartal metro durakları, istasyonları, kartal metro saatleri ve daha fazlası bu yazımızda!
İZBAN durakları
İZBAN durakları, sefer saatleri, İZBAN durakları haritası ve İZBAN özelliklerine haberimiz detayından ulaşabilirsiniz
Eskihisar Topçular feribot saatleri ve ücretleri
Eskihisar Topçular feribotlarında 24 saat aralıksız olarak en fazla 20 dakika aralıklarla seferler yapılıyor. İşte Eskihisar Topçular feribot saatleri ve ücretleri...
Decathlon nerelerde var?
Türkiye'de her sene yeni mağaza açmaya devam eden Decathlon, 5 bölgede toplam 29 mağazaya sahip. Peki, Decathlon nerelerde var? Tüm detaylarıyla bu yazımızda!
Kelebekler Vadisi Konya Nerede, Nasıl Gidilir?
Konya Selçuklu Belediyesi tarafından hayata geçirilen Kelebekler Vadisi Konya nerede, nasıl gidilir? Giriş ücreti ne kadar? detaylar bu yazımızda!
4. Levent nereye bağlı
İstanbul'un yoğun ve ana noktalarından birisi olan 4. Levent nereye bağlı? işte yanıtı
Eminevim taksit hesaplama!
Eminevim ev sahibi yapıyor. Peki Eminevim taksitleri nasıl hesaplanıyor? Eminevim taksit hesaplama haberimizde
Bershka Türkiye Mağazaları
Bershka Türkiye Mağazaları İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir ve Mersin'de bulunuyor. Bershka Türkiye Mağazaları adres ve telefon numaraları haberimizde