Milli Emlak Dairesi dört adet taşınmazını satışa çıkarıyor

İstanbul Defterdarlığı Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı, Sarıyer, Küçükçekmece, Kağıthane ve Fatih'te bulunan 4 taşınmazı Açık Teklif Usulü ile satış ve kiralama ilanını yayınladı

Milli Emlak Dairesi dört adet taşınmazını satışa çıkarıyor

İstanbul Defterdarlığı Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı 4 taşınmazını satışa çıkarmaya hazırlanıyor. Sarıyer, Küçükçekmece, Kağıthane ve Fatih ilçelerinde yer alan taşınmazlar, 27 Ekim 2015 tarihinde, açık teklif usulü ile satılacak ya da kiralanacak. Satış işlemi, 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 4. maddesine göre gerçekleştirilecek.

Milli Emlak'ın 4 taşınmazı satışta
Satışa çıkarılan gayrimenkuller içerisinde en değerliğsi Kâğıthane-Nurtepe Merkez Mahellesi Leylak Sokak'ta bulunan 195 metrekarelik arsa. Bu arsanın tahmini bedeli 448 bin 500 TL, geçici teminat olarak da 89 bin 700 TL  belirlendi. Arsanun imar durumu ise Konut alanı+kısmen yol olarak belirlenmiş durumda. Milli Emlak'ın, Beyoğlu Emlak Müdürlüğü tarafından satışa sunulan bir diğer arazisi ise Sarıyer USkumru Köyü Mahallesi Bağlar Sokakta bulunan 264 metrekarelik bir tarla... Bu tarlanın tahmini bedeli olarak 262 bin 680 TL, geçici teminat olarak ise 52 bin 536 TL belirlendi. 

Milli Emlak Dairesi dört adet taşınmazını satışa çıkarıyor

İstanbul Defterdarlığı Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Beyoğlu Emlak Müdürlüğü'nden satışa çıkarılan ve konut alanı imar durumuna sahip bir diğer tarla ise Küçükçekmece Halkalı İstasyon Mahallesi 2. Sokak'ta bulunuyor. Bu arsanın tahmini bedeli olarak 334 bin 875, geçici temimant bedeli olarak da 66 bin 975 TL belirlendi. 

Satışa çıkarılan son taşınmaz ise Fatih Molla Aşkı Kürkçü Çeşmezi çıkmazında yer alıyor. Kömürlük ya da bahçe olarak kullanılmaz üzere 3 yıllık kiralamaya açılan Kargie Ev statüsündeki taşınmazın ilk yıllık tahmini bedeli 4 bin 350, geçici teminatı ise 1.305 TL olarak belirlendi. 

İhalelerin saatleri
Söz konusu ihalelerin tümü 27.10. 2015 tarihinde gerçekleştirilecek. Beyoğlu Sarıyer'deki tarlanın ihale saati 11.20, Kağıthanedeki arsanın saati ise 11.40 olarak belirlendi. Fatih Kargie Ev ihalesi ise saat 11.00'da gerçekleştirilirken, Küçükçekmece ihalesi ise 10.40'ta yapılacak.