Milli Emlak Şişli'de arsa satacak

İstanbul Defterdarlığı Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Beyoğlu Emlak Müdürlüğü Şişli'deki 392 metrekarelik arsasını ihale ile satışa çıkartıyor. İhale Tarihi 10 Eylül olarak açıklandı

Milli Emlak Şişli'de arsa satacak

23 Ağustos 2013 / emlakwebtv

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Şişli Esentepe Ortaköy Mahallesi Villa Caddesi'nde yer alan 392 metrekarelik müfrez arsa, 10 Eylül saat 11.30'da yapılacak ihaleyle satışa çıkarılacak. Hazine adına kayıtlı taşınmazın satış bedeli 8 milyon 451 bin 520 lira olarak tahmin edilirken, ilanda geçici teminat bedeli 2 milyon 535 bin 456 lira olarak yer aldı.
İhaleye iştirak etmek isteyenlerin, ihale saatine kadar Cağaloğlu'ndaki İstanbul Defterdarlığı'nda toplanacak ihale komisyonu başkanlığına başvurarak belgelerini teslim etmeleri gerekiyor.
Satış bedelinin 1/4'ü peşin, kalan kısmına kanuni faiz uygulanmak suretiyle 2 yıl içinde taksitle ödenebilecek. İhaleye katılacaklar, nakit olarak yatırmak istedikleri geçici teminat makbuzlarını Defterdarlık Muhasebe Müdürlüğü ve Malmüdürlükleri veznelerine başvurmak suretiyle temin edebilecek. Satışı yapılan taşınmaz, 5 yıl süre ile Emlak Vergisine tabi olmayacak.