Milli Emlak taşınmazları ihalesi 25 Ağustos'ta

İstanbul Defterdarlığı Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı, Küçükçekmece, Bahçelievler, Fatih, Kağıthane, Şişli, Silivri ve Büyükçekmece'de bulunan taşınmazlarının satışı ve kiralanması için 25 Ağustos'ta ihaleye çıkıyor.

Milli Emlak taşınmazları ihalesi 25 Ağustos'ta

İstanbul Defterdarlığı Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı, Hazine mülkiyetinde bulunan 14 arsanın satışı ve bir kargir evin kiralanması için 25 Ağustos 2016 tarihinde ihaleye çıkıyor. İhaleler, 2886 sayılı Kanunun 45. maddesine göre Açık Teklif Usulü ile gerçekleştirilecek.

Topkapı Emlak Müdürlüğü'ne ait gayrimenkuller
25 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek ilk ihalelerde Topkapı Emlak Müdürlüğü'nün satışını gerçekleştireceği arsalardan dört tanesi Küçükçekmece, iki tanesi ise Bahçelievler'de bulunuyor. Bunlar içinde en yüksek bedelli satış, Küçükçekmece Küçükçekmece Yeşilova Mahallesi'nde yer alan ve Tarla(İmarı Arsa) niteliği taşıyan taşınmaz için gerçekleştirilecek. Tahmini bedeli 1 milyon 508 bin TL olan bu ihale için geçici teminat bedeli olarak 150 bin 800 TL yatırılması gerekecek. Satışı gerçekleştirilecek Küçükçekmece Saf Mh. Korutürk Sok. bulunan arsanın tahmini bedeli ise 1 milyon 101 bin TL olarak belirlendi. Bu ihale için yatırılacak geçici teminat ise 110 bin 100 TL düzeyinde.

Beyoğlu Emlak Müdürlüğü'nden satılık gayrimenkuller
Aynı gün içinde Beyoğlu Emlak Müdürlüğü'ne ait satışlarda da en yüksek bedelli satış Kağıthane Emniyetevleri Mh. bulunan arsa ile ilgili olarak gerçekleşecek. 1 milyon 240 bin TL tahmini bedele sahip konut+yol alanlı bu taşınmaz için 310 bin TL geçici teminat yatırılması gerekecek. Bu ihale aynı gün, saat 11.45'te yapılacak. 

Marmara Emlak Müdürlüğünden satılık gayrimenkuller
Günün son satılık ihaleleri ise Silivri ve Büyükçekmece'de bulunan arsa ve tarla niteliği taşıyan 4 taşınmaz hakkında yapılacak. Bu grup içinde en yüksek bedelli taşınmaz, Büyükçekmece Güzelce Mahallesinde bulunan tarla olacak. 1 milyon 684 bin TLtahmini bedele sahip bu arsa için yatırılması gereken teminat bedeli 336 bin 800 TL olacak. 

Kiralık kagir ev
 25.08.2016 tarihinde gerçekleştirilecek tek kiralık ihalesi ise Fatih Kirmasti Mahallesi Testericiler sokakta bulunan Kagir Ev için yapılacak. İlk yıl tahmini bedeli olarak 9 bin 300 TL belirlenen bu taşınmaz ihalesi için 2.790 TL teminat bedeli yatırmak gerekecek. 

Söz konusu taşınmazlar ile tarih, saat ve katılım şartlarıyla ilgili daha ayrıntılı bilgi için

Dosyayı indirmek için tıklayın.