Milli tren 2.5 sene içinde raylarda

Türkiye Vagon Sanayii AŞ. Genel Müdürü Erol İnal, 2.5 sene içerisinde Türkiye tarafından üretilen trenlerin raylara ineceğini açıkladı

Milli tren 2.5 sene içinde raylarda

2.5 sene içerisinde Türkiye tarafından üretilen trenlerin raylara ineceğini açıklayan Türkiye Vagon Sanayii AŞ Genel Müdürü Erol İnal: 'Bu sene zarfında milli tren raylarda olacak.' şeklinde konuştu.

TÜVASAŞ ilk 500 büyük içerisinde
Düzenlediği basın toplantısında  Türkiye Vagon Sanayii AŞ(TÜVASAŞ)'nin sanayi odaları tarafından yapılan en büyük 500 şirket sıralamalarında kendisine yer bulduğunu hatırlatan İnal, başta Sakarya olmak üzere bölgenin şirkete sahip çıkması gerektiğini söyledi. İnal: 'Göreve başladığım günlerden bu yan fabrikanın kapatılacağı veya başka ilçeye tanışacağı iddiaları asılsızdır.' dedi.

Ciro 70 milyon TL'den 383 milyona çıktı
Açıklamasında Türkiye'nin ilk 500 sanayi kuruluşu listesinde 260. sırada yer almaya devam ettiklerini söyleyen İnal, 'TÜVASAŞ 70 küsür milyon liralık cirosunu 383 milyon liraya yükseltti Bu ilk 500 değerlendirmesinde, kamu kuruluşları kategorisinde şirketi 10. sıraya yerleştirir.' şeklinde konuştu.  İnal, demiryolu sektöründe ilk sıradaki yerlerini koruduklarını belirterek milli trenin görsel ihalesinin de tamamlandığını açıkladı.

Milli trenin görsel ihalesi tamamlandı
TÜVASAŞ'ın yarın düzenlenecek olan yönetim kurulu toplantısıyla birlikte milli trenin proje saflasının başlayacağını da hatırlatan İnal: 'Lafa değil icraata başlanmıştır.  illi Tren Projesi'yle inşallah Sakarya, demiryolu makineleri sanayisi üssü olacak. Milli trenle ilgili artık isimler bile konuşulmaya başlanmışsa bu, bizim için çok güzel bir şey.' dedi