Mimar Hakan Kıran’dan küp daire açılımı

Mimar Hakan Kıran, Göktürk Kemerburgaz’da Larus Palas Projesi’ni hayata geçiriyor. Proje içindeki küp dairelerle farklılaşıyor

Mimar Hakan Kıran’dan küp daire açılımı

3 Nisan 2013 / Bülent Yoldaş / Posta Gazetesi
Palas kültürünü 21’inci yüzyıl insanıyla tanıştırmayı hedefleyen proje 60 daire ve 22 küp, 75 mağaza ve 2 bin metrekarelik ofis alanından oluşuyor.

30 milyon dolara mal olan ve Eylül'de teslim edilecek Larus Palas’ta daire fiyatları 220 bin dolardan başlıyor. Son altı ayda yapılan ön satışta 12 daire ve 7 küp satıldığını kaydeden Kıran, Projeye evlerden bağımsız olarak koyduğumuz 5x5 küp daireler ile de insanlara evlerinde kafa dinleme imkanı sunacak” dedi. Kıran, projeden ev alanlar tarafından satın alınacak 60-78 metre büyüklüğündeki küplerin istenirse müzik odası, resim odası yapılabileceğini söyledi.

Projede uyguladıkları merdiven sistemiyle klasik bina anlayışının dışına çıktıklarını belirten Kıran, Merdivenleri binanın dışına alarak özel hayatı koruduk. Ayrıca hem daireler arasına hem de evin odaları arasına müzik stüdyolarında uygulanan yalıtım yapıldı. Böylece evin içinde çalınan piyanonun sesi hem diğer odaya hem de diğer daireye gitmeyecek” dedi. Kıran, projede 75 mağazalık Larus alışveriş sokağı da yaptıklarını ifade etti.