Mimar Ted Landsmark öğrencilerle buluştu

Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Boston Mimarlık Okulu’nun Başkanı ve CEO’su Ted Landsmark’ ı ağırladı

Mimar Ted Landsmark öğrencilerle buluştu

A.B.D.'nin en büyük bağımsız mekânsal tasarım eğitimi veren kurumu Boston Mimarlık Okulu'nun Başkanı ve CEO'su Ted Landsmark (Theodore C. Landsmark) Özyeğin Üniversitesi'nde gerçekleştirdiği konferansta öğrencilerle deneyimlerini paylaştı.

Amerikan tasarım ve eğitimi hakkında bilgi verdi
Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi'nin 14 Kasım'da Çekmeköy Kampüsü'nde ağırladığı Ted Landsmark, verdiği konferansta "Amerikan Tasarım Eğitimi ve Küresel Uygulamadaki Yeni Gelişmeler"i aktarırken, mimar adayı öğrencilerin sorularını da yanıtladı.

Etkinlik vesilesiyle bir açıklama yapan Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Hacıhasanoğlu, mimar adayı öğrencilere ulusal ve uluslararası sektörde çalışma tecrübesi bulunan mimar ve tasarımcılarla buluşma şansı vermenin önemine dikkat çekerek: 'Özellikle uluslararası alanda düzenlediğimiz bu tip etkinliklerle de geleceğin mimar adaylarının kendi alanlarında bilgi ve tecrübe sahibi olmuş mezunlar olarak hayata bir adım önde başlamalarını hedefliyoruz. Bugün gerçekleşen konferansın da, küreselleşen dünyada mesleklerini icra edecek mimar adayı öğrencilerimize yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımlar ile farklı bir vizyon kazandırdığına inanıyorum," şeklinde konuştu.

Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Hakkında:
Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi programları, insanların ve toplumların refah ve konforunu gözeten, estetik açıdan başarılı şehirler, binalar, mekânlar, ürünler ve tasarlanmış ortamları sağlamaya odaklanan meslek ve disiplinleri bünyesinde barındırıyor. Mimarlık ve Tasarım Fakültesi'nin eğitim-öğretim yapılanmasında uluslararası rekabet ve buna bağlı olarak uluslararası düzeyde tanınırlık ve akreditasyon hedefiyle, uluslararası etkinlikler, uluslararası öğrenci ve öğretim üyesi değişimi, mezunlarının dünyanın her yerinde çalışabilmesine ve lisansüstü eğitimine kabul edilmesine yönelik yaklaşımlar ve ölçütler uyguluyor.

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi bünyesinde; Mimarlık (Türkçe ve İngilizce Lisans Programları), Endüstri Ürünleri Tasarımı, İletişim Tasarımı ve İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı lisans programları bulunuyor.