“Mimaride Işık Vol 3” etkinliği gerçekleşiyor

PLD Türkiye tarafından 2011 yılından beri düzenlenen Mimaride Işık etkinliğinin, bu yıl “Mimaride Işık Vol 3” adıyla üçüncüsü iGuzzini’nin sponsorluğunda gerçekleşiyor

“Mimaride Işık Vol 3” etkinliği gerçekleşiyor

12 Kasım 2013 / emlakwebtv
PLD Türkiye tarafından 2011 yılından beri düzenlenen Mimaride Işık etkinliğinin, bu yıl “Mimaride Işık Vol 3” adıyla üçüncüsü iGuzzini’nin sponsorluğunda gerçekleşiyor. 13 Kasım Çarşamba akşamı, yoğun katılım isteği sebebiyle Yapı-Endüstri Merkezi‘nde gerçekleşecek olan Mimaride Işık Vol 3 sektörün önde gelen mimar, iç mimar ve aydınlatma tasarımcılarını aynı çatı altında buluşturmayı hedefliyor.

Işık, açık olsun olmasın, mimarinin ayrılmaz bir parçası haline geliyor
Aydınlatma tasarımı çözümü, her zaman, mimariye, mekana ve mekandaki objelere entegre bir çözüm olmalı. Profesyonel ve iyi düşünülmüş bir aydınlatma tasarımı için sürecin derinlemesine incelenmesi ve projenin gerçekleşmesine katkıda bulunan tüm katılımcıların doğru tespiti önemli. Başarılı projeler, ancak mimar ve iç mimarlarla yapılan ve tüm tarafların birbirine ilham verebildiği iyi bir iş birliğine dayanıyor. Bu sayede ışık, açık olsun olmasın, mimarinin ayrılmaz bir parçası haline geliyor.

20 yılı aşkın deneyimi ile önemli aydınlatma tasarımcılarından biri olan Dean Skira “İşlevselliğin Ötesinde Aydınlatma Tasarımı” başlığına sahip sunumunda bu işbirliğine dikkat çekecek ve “iyi düşünülmüş” ışığın, “sınırlardan bağımsız” olduğunu ödüllü projeleri ile örnekleyerek paylaşacak.

iGuzzini’nin ana sponsorluğunda gerçekleşecek olan etkinliğe; İtalyan Konsolosluğu destek verirken, iletişim sponsorluğunu mimarizm.com ve ‘Yapı’ dergisi üstleniyor.