Mimarlar AKM’yi değerlendiriyor

Kalebodur sponsorluğunda Ankara’da düzenlenecek AKM konulu panellere konuşmacı olarak ünlü mimarlar Aydan Balamir ve Murat Tabanlıoğlu katılıyor

Mimarlar AKM’yi değerlendiriyor

18 Mart 2013 / emlakwebtv
Modernin İcrası: ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ
, 1946-1977 sergisi kapsamında Kalebodur sponsorluğunda Ankara’da düzenlenecek AKM konulu panellere konuşmacı olarak katılacak ünlü mimarlar Aydan Balamir ve Murat Tabanlıoğlu, sembol yapının mimarlık tarihindeki yerini değerlendirecek.

Türkiye'deki modernleşme sürecinin mimarlık ve üretimdeki yansımalarını inceleyen AKM sergisi, Türk Serbest Mimarlar Derneği (TSMD) Mimarlık Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlıyor. SALT tarafından, Kalebodur desteği, TSMD ve Tabanlıoğlu Mimarlık katkılarıyla Ankara’da gerçekleştirilen sergi, binanın zorlu yapım süreçlerini ortaya çıkarıyor. Sergi kapsamında 19 Mart Salı günü gerçekleşecek “Türkiye’de Modern Mimarlık ve AKM” başlıklı ilk panelde Aydan Balamir, “AKM: 20. Yüzyıl Yapısını 21. Yüzyıla Taşımak” başlıklı ikinci panelde ise Murat Tabanlıoğlu, AKM ile ilgili değerlendirmelerini paylaşacak.

Türkiye’nin modern kültüründeki mihenk taşlarından biri olan ve sanatın kamuya açılması çabasının güçlü bir temsili haline gelen AKM sergisi, TSMD Mimarlık Merkezi’nde 24 Mart 2013 tarihine kadar ziyarete açık olacak.

Tarih: 19 Mart 2013 – Salı
Yer: Arka Kafe, TSMD Mimarlık Merkezi, Ankara
Panel 1: “Türkiye’de Modern Mimarlık ve AKM” (Saat: 17.00 – 17.50)
Panel 2: “AKM: 20. Yüzyıl Yapısını 21. Yüzyıla Taşımak” (Saat: 18.00 – 18.50)