Mimarlık öğrencileri ideallerindeki kenti tasarladı

“İdealimdeki Kent” konseptinde düzenlenen BETONART Yaz Okulu’nda 12 farklı mimarlık fakültesinden 22 öğrenci ideallerindeki kent meydanını tasarladı

Mimarlık öğrencileri ideallerindeki kenti tasarladı

25 Temmuz 2013 / emlakwebtv
Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği’nin (TÇMB) mimarlara yönelik olarak yayımladığı BETONART dergisinin çimento ve betonun alternatif kullanım olanaklarını araştırmak, çevre duyarlılığını ve fiziksel çevre kalitesini arttırmak amacıyla her yıl düzenlediği BETONART Yaz Okulu 2013, Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde gerçekleştirildi.

Limak Balıkesir Çimento Fabrikası, Balıkesir Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü ve Burhaniye Belediyesi işbirliği ile bu yıl 12’incisi düzenlenen BETONART Yaz Okulu’nun bu yılki konsepti, “İdealimdeki Kent” olarak belirlendi.

Beton ile tasarım buluştu
Küratörlüğünü İTÜ Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nden Mehmet Erkök’ün, moderatörlüğünü Şirin Bayram, Serap Durmuş, Yeliz Tülübaş Gökuç, Serkan Palabıyık ve Ferhan Yalçın’ın yaptığı BETONART Yaz Okulu’nda 12 farklı mimarlık fakültesinden 22 öğrenci modern kentlere örnek olabilecek bir meydan tasarladı. Öğrencilerin hazırladığı özgün kalıplar betonla 3 boyutlu hale getirilerek, Burhaniye’ye modern kentlere örnek olabilecek görsel bir anıt kazandırıldı.

Geleceğin mimarları hayallerini beton ile tasarlıyor
BETONART Mimarlık Yaz Okulu, mimarlık eğitimini desteklemek amacıyla mimarlık öğrencilerini beton ile tanıştırarak, öğrencilerin teoride öğrendiklerini pratikte uygulayabilecekleri bir atölye imkanı sunuyor.

Öğrencilerin konaklama dahil tüm ihtiyaçlarının TÇMB tarafından karşılandığı BETONART Yaz Okulu’nda mimarlık öğrencileri betonu tasarımla buluşturan özel çalışmalara imza atıyor.