Mimarlık ve Kent Fimleri Festivali

Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi'nin düzenlediği 'İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali' 1-6 Ekim'de arasında gerçekleşecek

Mimarlık ve Kent Fimleri Festivali

27 Eylül 2012 / emlakwebtv
Türkiye Mimarlar Odası, kurulduğu 1954 yılından bugüne mimarlık kültürünün geliştirilmesi, tarihi mirasın yaşatılarak korunması ve yaşam kalitesinin desteklenmesi konularında yoğun çalışmalar sürdürüyor. Bu çalışmalarına yeni bir boyut kazandırmak amacıyla, 2007 yılından bu yana, "İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali" adı altında bir organizasyonu yaşama geçiriyor. Söz konusu etkinliğe, başta mimarlar olmak üzere, alana ilgi duyan her kesimden aktif katılım sağlanması hedefleniyor.

Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi'nin, Mimarlık ve Kent Şenliği etkinlikleri kapsamında bu yıl altıncısını düzenlediği "İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali"nin yarışma bölümünde ABD, Almanya, Avusturya, Belçika, Bosna- Hersek, Fransa, Hollanda, İspanya, İsrail, İsveç ve Türkiye'den katılan belgesel ve canlandırma dallarındaki filmler yer aldı. İlk üç ödülü alan filmler; 7 Ekim 2012 Pazar günü saat 17:30'da Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi, Karaköy Binası'nda yapılacak ödül töreninde açıklanacak.

1-6 Ekim 2012 tarihleri arasında, İstanbul'un her iki yakasında, iki farklı salonda, yarışmada ön elemeyi geçerek Seçici Kurul tarafından gösterim programına alınan filmlerin gösterimi sürdürülecek. Toplamda 30 adet film gösterim programında yer alıyor. Bu filmler dönüşümlü olarak her iki salonda da izleyicilerle buluşacak. Geçen yılın Film Festivali'nde yoğun ilgi çeken filmlerden bazıları da yeniden izleyicilere sunulmak üzere gösterim programına alındı.

Gösterim programına alınan filmler tablosu için tıklayınız.

http://www.mimarist.org/images/pdfler/Film_Listesi_-_Gosterim_-_tablo.pdf

 

Film Gösterimleri: 1- 6 Ekim 2012

Saat: 14.00-18.00 (Salon I ve II)

Ödül Töreni: 7 Ekim 2012

Saat: 17.30 (Salon I)

İletişim için: (212) 251 49 00

www.archfilmfest.org

 

Film gösterimi yapılacak salonlar:

Salon 1:

Mimarlar Odasıİstanbul Büyükkent Şubesi

Prof. Orhan Şahinler Sinema Salonu

Karaköy, Kemankeş Cad. No.31

Beyoğlu – İstanbul

Tel: 0212 - 251 49 00 / 205

 

Salon 2:

Nazım Hikmet Kültür Merkezi

Bahariye, Ali Suavi Sk.(Sanatçılar Sokağı) No.7

Kadıköy – İstanbul

Tel: 0216 - 414 22 39