MIPIM 2014 Fuarına GYODER de katılacak

GYODER gayrimenkul hukuku, gayrimenkule dayalı enstrümanlar, gayrimenkul finansmanı ve ipotekli konut kredileri konusunda bilgiler vermektedir

MIPIM 2014 Fuarına GYODER de katılacak

15 Şubat 2014 / Emlakwebtv
Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Sermaye Piyasası Kanunu çerçevesinde, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından düzenlenen gayrimenkul yatırım ortaklıkları, gayrimenkullere, gayrimenkule dayalı sermaye piyasası araçlarına, gayrimenkul projelerine, gayrimenkule dayalı haklara ve sermaye piyasası araçlarına yatırım yapabilen, belirli projeleri gerçekleştirmek üzere adi ortaklık kurabilen ve bu Tebliğ’de izin verilen diğer faaliyetlerde bulunabilen sermaye piyasası kurumlarıdır.

GYODER gayrimenkul hukuku, gayrimenkule dayalı enstrümanlar, gayrimenkul finansmanı ve ipotekli konut kredileri konusunda bilgiler vermektedir. MIPIM, Barcelona Meeting Point, FannieMae ve Nareit gibi gayrimenkulün uluslararası markaları arasında da Türkiye’yi temsil eden bir dernek statüsündedir.

GYODER Başkanı Aziz Torun’dur.

GYODER kurulma amaçları
- Getiri potansiyeli yüksek gayrimenkullere yatırım yapmak,
- Gayrimenkule dayalı projelere yatırım yapmak,
- Portföyündeki gayrimenkullerden kira geliri elde etmek,
- Gayrimenkul alım satım kazançları elde etmek.

GYODER üyeleri: Ağaoğlu, Arıkan Yapı, Anka Yapı, Çukurova Gayrimenkul, Dumankaya, Eroğlu, Eva GYO, İş GYO, Makro GYO, Martı GYO, TSKB ve Yapı Kredi Koray GYO, Viaport, Yapı Merkezi, Vektör GYO, Torunlar GYO, Seha Yapı, Pasifik İnşaat, Özak GYO, Koçtaş, Gürallar Yapı.