MIPIM'de Türkiyeli inşaat firmalarına teklif yağdı

MIPIM Cannes 2014’e katılan Besa İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci, fuardaki Türk firmalarına Avrupa başkentlerinden “ülkemizde inşaat yapın” tekliflerinin geldiğini söyledi

MIPIM'de Türkiyeli inşaat firmalarına teklif yağdı

17 Mart 2014/ Emlakwebtv
11-14 Mart tarihleri arasında Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen dünyanın en önemli gayrimenkul fuarı olan MIPIM Cannes 20142te "binalardan önce şehirciliğin" önemi vurgulandı. Fuar izlenimlerini paylaşan Besa İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci, dünya standartlarına ulaşan Türkiyeli inşaat firmlarına çok sayıda ülkeden “ülkemizde inşaat yapın” teklifi aldığını bildirdi.

Efe Bezci, konferans ve proje lansmanlarının yanı sıra sektörlerin ülkelerinde hayata geçirdiği projeleri de anlattığı fuarda, Türkiye’nin oldukça büyük bir çadır açarak sektörün dünya liderleriyle buluştuğunu ifade etti.

Türk katılımcıların sektör temsilcilerine oldukça başarılı sunumlar yaptıklarını belirten Bezci, “Fuar Türkiye için çok faydalı geçti. Dünyada neler oluyor, gayrimenkul ve mimarlık sektörü neler yapıyor, önemli ülkelerin projeleri ne durumda, hepsini inceledik ve gördük ki; Türkiye dünya standartlarına hızla yükselmekte. Sektörün gelişimi açısından bu tür fuarlar çok önemli. MIPIM ve benzeri fuarlarda gördüklerimizi kendimize göre uyarlayıp şehirlerimize uygulamaya devam edeceğiz” dedi.

Katılımcıların Türkiye’ye ilgisinin de memnniyet verici olduğunu bildiren Bezci, şunları söyledi: “Türkiye gelişmekte olan bir ülke olarak MIPIM’de kendisini çok iyi ifade etti. Projelerini anlattı ve oldukça da ilgi gördü. Artık başarılı işlere imza atan Türk inşaat firmaları dünyada tanınıyor. Hatta dünyanın çok önemli ülkeleri, fuarda Türk stantlarına gelip “gelin ülkemizde inşaat yapın” şeklinde teklifler de bulundu. Kısacası Türkiye MIPIM 2014’ten alnının akıyla, başarıyla çıktı."


Binadan önce şehircilik geliyor
Efe Bezci, fuarda dikkatlerini en çok çeken unsurun ise dünyanın en önemli başkentlerinden gelen firmaların binalardan önce şehirciliğe önem vermeleri olduğunu kaydetti. 

Besa İnşaat olarak fuarda şehirciliğin önemini bir kez daha gördüklerini bildiren Bezci, “Şimdiye kadar hayata geçirdiğimiz projeler hep binadan öte şehre bir katkı sağlamayı amaçladı. Her zaman insanların mutlu olabileceği, insan ve çevre ilişkilerini kontrol altına alabilen ve görsel olarak da dikkati çeken yapılara imza attık. MIPIM 2014’te de gördük ki Londra, Paris ve Moskova gibi dünyanın en önemli şehirleri hep şehirciliğin altını çiziyor, binadan önce şehirciliği vurguluyor. Bu fuar doğru yolda ilerlediğimizi bize gösterdi” diye konuştu.