MIPIM’in 25. yılında açılış gecesine Nef imzası

MIPIM’in 25. yıl açılış gecesi uluslararası standartlarda özgün projeler tasarlayan Nef sponsorluğunda gerçekleştirildi

MIPIM’in 25. yılında açılış gecesine Nef imzası

13 Mart 2014 / emlakwebtv
Nef, yaklaşık 6 bin ziyaretçinin katılımıyla gerçekleştirilen MIPIM’in 25. yıl açılış gecesini düzenleyerek Türkiye’nin uluslararası arenadaki tanıtımına büyük katkıda bulundu. Nef ev sahipliğinde Intercontinental Carlton Otel’de gerçekleştirilen MIPIM 2014 açılış gecesine uluslararası yatırımcılardan dünyaca ünlü mimarlara çok geniş bir yelpazede birçok isim katıldı. 80’den fazla ülkeden 20 bin ziyaretçenin katıldığı MIPIM, bu sene fuarın 25. yılı olması nedeniyle ayrı bir önem de taşıyor.

Nef, MIPIM’in açılış gecesi sponsoru oldu
Nef‘in kuruluşundan itibaren Türkiye’ye değer katacak farklı projeler geliştirmeye özen gösterdiklerini belirten Nef Yönetim Kurulu Üyesi Erden Timur, bu vizyon doğrultusunda dünyanın en önemli yatırımcı ve gayrimenkul kuruluşlarının yöneticileri, yerel yönetim temsilcileri ve bürokratların katılımı ile gerçekleştirilen ve Türkiye’nin tanıtımında önemli bir rol oynayan MIPIM’in açılış gecesine sponsor olmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Timur: “Açılış gecesi, yatırımcıların ilgisini Türkiye üzerine çekebilmek açısından bir fırsattı”
Nef Yönetim Kurulu Üyesi Erden Timur; “Alkaş’ın Türkiye temsilciliğini yaptığı MIPIM’in 25. yıl açılış gecesinde binlerce katılımcıya ev sahipliği yapma fırsatını bu sene ikinci kez elde ettik. Türk gayrimenkul sektörünün önemli bir oyuncusu olarak, sektörün şampiyonlar ligi olarak adlandırılan bu açılışa Türkiye imzasını attığımıza inanıyoruz” şeklinde konuştu. Türk gayrimenkul sektörünün önemli aktörleri olarak açılış gecesini sahiplenmenin hem Nef hem de Türkiye için çok önemli olduğuna değinen Erden Timur; “Açılış gecesi, dünyanın en büyük gayrimenkul fuarında yurt dışı yatırımcıların ilgisini Türkiye üzerine çekebilmek açısından çok önemli bir fırsattı. Ülkemizin tanıtımına katkı sağladığımız için oldukça gururluyuz” dedi.

“Yeni proje çok yakında”
Yeni projeleri Nef Ataköy hakkında da kısaca bilgi veren Erden Timur “Yatırımcılarımızın çoktandır heyecanla beklediği Ataköy projemiz için ön talep toplamaya başladık. Mimari konsept çalışmasının tamamlandığı projemizde satışlar kısa süre içinde başlayacak“ dedi. Fuarın ilk gününde ve açılış gecesinde birçok yatırımcı ile görüşme fırsatı yakaladıklarını belirten Erden Timur, dış dünyanın özellikle yatırımcıların Türkiye’ye bakış açısının hala pozitif olduğunu görmenin çok sevindirici olduğunu sözlerine ekledi.

MIPIM protkolü Nef standında
Nef standı 20 binden fazla ziyaretçinin katıldığı MIPIM fuarının en dikkat çeken standlarından biri oldu. Fuarın ilk gününde birçok yatırımcının uğradığı Nef standı günün ilerleyen saatlerinde MIPIM protokülünü de ağırladı. Reed MIDEM Genel Müdürü Paul Zilk, MIPIM Direktörü Rean Filippo, Cannes Belediye Başkanı Bernard Brochand, Türkiye Marsilya Başkonsolosu Deniz Erdoğan Barım ve Borsa İstanbul Başkanı İbrahim Turhan ziyaretleri sırasında yeni projeler hakkında bilgi alırken açılış geesi sponsorluğu ve farklı stand tasarımı nedeniyle Nef ekibini tebrik etti.

Firma Bilgisi: Nef