MIPIM, Nef’in sponsorluğunda açılıyor

Dünyanın önemli gayrimenkul fuarlarından MIPIM’in 25. yıl açılış gecesi Nef’in sponsorluğunda gerçekleştirilecek

MIPIM, Nef’in sponsorluğunda açılıyor

27 Şubat 2014 / emlakwebtv
Dünyada 27 trilyon dolarlık gayrimenkul pazarının en önemli fuarlarından olan ve sektörünün önde gelen oyuncularını bir araya getiren MIPIM, bu sene 11-14 Mart 2014 tarihlerinde Fransa’nın Cannes kentinde ziyaretçilerini ağırlayacak. Fuarda Türkiye, bu sene onur ülkesi sıfatını Brezilya ve Rusya ile paylaşacak. 7 bin 500 firma ve 20 binin üzerinde ziyaretçinin katılması beklenen MIPIM Gayrimenkul Fuarı’nın 11 Mart 2014 günü düzenlenecek açılış gecesine ev sahipliği yapacak Nef, Türkiye’nin tanıtımını dünyanın zirvesine taşıyacak.

Nef, sadece Türkiye’den katılım gösteren firmalara değil, aynı zamanda dünya gayrimenkul pazarının önemli oyuncularından İtalya, Almanya, Fransa, Hollanda, Rusya, Kanada, İngiltere gibi ülkelerin yatırımcılarına da Türk misafirperverliğini gösterecek. Nef, bu fuarla birlikte Türkiye’nin uluslararası alandaki tanıtımına katkıda bulunmakla birlikte bir dünya markası olma yolunda da önemli bir adım atmış bulunuyor.

Nef’ten Türkiye’nin tanıtımına büyük destek
Nef Yönetim Kurulu Üyesi Erden Timur, ‘‘İstanbul’un birbirinden farklı köşelerinde yeni projeler üreten sadece bir gayrimenkul geliştiricisi değil, aynı zamanda da uluslararası bir tasarım ve gayrimenkul markası olma yolunda emin adımlarla ilerleyen bir marka olarak, geçtiğimiz yıl MIPIM’de yoğun bir ilgi ile karşılaştık. 2013 yılında düzenlenen görkemli açılışın ardından çok güzel övgüler aldık. Bu yıl da fuardaki binlerce katılımcıya, açılışta ev sahipliği yapma fırsatını ikinci kez elde ettik. Hem fuarda yer alacak tasarım odaklı standımızla hem de sponsoru olduğumuz açılış gecesiyle, buradaki yatırımcılara projelerimizle birlikte keşiflerimizi tanıtmaktan ve Türk gayrimenkul sektörünün önemli bir oyuncusu olarak, bulunduğumuz coğrafyanın en gelişmiş ülkesi olduğu mesajını tüm dünyaya vermekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

Erden Timur, "Bu yıl 7 bin 500 firma ve 20 binin üzerinde ziyaretçinin katılması beklenen MIPIM Gayrimenkul Fuarı’na uluslararası karar verici 1.280 geliştiricinin yanı sıra 4 bin 300 yatırımcının katılması bekleniyor. Sırf bu rakamlar bile bu yıl 25'incisi düzenlenen organizasyonun dünya çapındaki önemini gösterirken fuarın onur ülkesi seçilen Türkiye’ye sağlayacağı potansiyel faydasını ortaya koymaya yetiyor” şeklinde konuştu. 

Yabancı yatırımcılarından Nef’e büyük ilgi
Geçtiğimiz yıl fuardan dünyaca ünlü mimarların tasarladığı projeler ile Foldhome, Foldoffice, ve Garantili Proje gibi keşiflerine gösterilen yoğun ilgi neticesinde, önemli iş birlikleri ve dünyaca tanınmış yabancı yatırımcılardan aldığı proje geliştirme teklifleri ile döndüklerini belirten Erden Timur bu yıl da yabancı yatırımcı ve fonların şimdiden fuarda gerçekleştirebilecekleri görüşmeler için kendileri ile iletişime geçtiklerini ifade etti.

Firma Bilgisi: Nef