Mitsubishi'den çevreci bir ürün daha

Mitsubishi Electric Klima Sistemleri, City Multi VRF sistemlerin üst teknolojisine sahip yeni Hybrid City Multi HVRF Sistemleri ile yüksek enerji tasarrufu sağlıyor

Mitsubishi'den çevreci bir ürün daha

3 Haziran 2014/Emlakwebtv
Global iklimlendirme sektöründe faaliyet gösteren Mitsubishi Electric Klima Sistemleri, yeni ürünü Hybrid City Multi HVRF Sistemleri ile çevreci teknoloji ürünler yelpazesine bir yenisini kattı.  İlk kez ISK SODEX 2014 Fuarı’nda tanıtılan, doğaya dost ve gelişmiş teknoloji ürünü yeni City Multi HVRF (Hybrid VRF) Sistemleri, soğutucu akışkan gazı ve suyu aynı sistemde buluşturarak daha fazla enerji tasarrufu sağlıyor.

Aynı anda soğutma ve ısıtma yapabilen yeni Hybrid City Multi HVRF Sistem, 4 borulu merkezi klima sistemine göre daha kolay montaj imkanı, daha düşük yatırım maliyeti ve su kullanımı ile dikkat çekiyor. Mitsubishi Electric Klima Sistemleri, Hybrid City Multi HVRF Sistem’in keşfiyle hem işletme giderlerini hem de CO2 salımını azaltmayı amaçlıyor. 

Kamusal mekanlara özel
CO2 salımını, soğutma ve ısıtma bütçesini düşüren yeni Hybrid City Multi HVRF Sistem, özellikle otel, hastane ve ofis gibi bağımsız kontrol gerektiren mekanlar için geliştirildi. İleri ısı pompası teknolojisi kullanımına öncülük ederek, düşük CO2 salınımlı uygulamaların kapsam ve alanını genişleten Mitsubishi Electric, geliştirdiği ısı geri kazanımlı eşzamanlı ısıtma ve soğutma özelliği sunan HVRF sistemleriyle geleneksel ısıtma ve soğutma yöntemlerinin modern bir alternatifini sunuyor.

Hybrid City Multi HVRF Sistemi, ısı geri kazanımlı eş zamanlı ısıtma ve soğutma gerçekleştirmek için 2 boru teknolojisi ve suyun yaratıcı birleşimini kullanıyor. Bu sayede optimum konfor ve verim sağlıyor. Isı geri kazanımlı olduğu için aynı anda ısıtma-soğutma söz konusu olduğunda soğutma yapan iç ünitenin atık enerjisi, ısıtma yapan iç üniteye aktarılarak sistem maksimum düzeyde enerji tasarrufuna imkan tanıyor. 2 borulu ısı geri kazanım sisteminde, 4 borulu merkezi ısıtma-soğutma sistemlerine göre daha az boru ve bağlantı malzemesi kullanılıyor, özel bir mekanik odaya ihtiyaç kalmıyor, montajı da daha kolay oluyor. Tüm bunlar da daha az yatırım maliyeti imkanı sunuyor. 

Düşük yatırım maliyeti
Mitsubishi Electric'in 2 borulu ısı geri kazanım sisteminde, 4 borulu merkezi ısıtma-soğutma sistemlerine göre, çok daha az boru ve bağlantı malzemesi kullanılıyor. HVRF sistemde, chiller&kazan sisteminde olduğu gibi, sirkülasyon pompası, rezerv tankı, kontrol/otomasyon panosu gibi ekipmanların kullanımına gerek kalmıyor. Sağladığı konfor, 4 borulu sistem ile aynı olmasına rağmen, çok daha az malzeme kullanımıyla yatırım maliyetlerinde avantaj sağlıyor. Ayrıca özel bir mekanik oda için alan ihtiyacı ortadan kalkmış oluyor.