Mobilya alırken nelere dikkat edilmeli

Türk mobilya pazarı her geçen yıl büyümesini sürdürürken, farklı tarz ve fiyat aralığında çok sayıda ürün tüketicinin karşısına çıkıyor. Bu zenginlik içerisinde, doğru mobilyayı seçmenin kriterleri nedir?

Mobilya alırken nelere dikkat edilmeli

Gelişimini büyük bir hızla sürdüren Türkiye mobilya sektörü farklı ürün ve fiyat seçeneğiyle tüketicinin karşısına çıkıyor. Çok sayıda markalı ve markasız mağazanın bir arada blunduğu pazarda, birbirine benzer görünen çok sayıda ürün arasında ciddi fiyat aralıkları saptanabiliyor. Kuşkusuz akla ilk gelen malzeme ve işçilik kalitesi... Ancak bunun dışında da doğru mobilyayı seçmek için kriterler bulunuyor.

Doğru mobilya nasıl seçilir?
Bu soruya yanıt veren Alfemo Pazarlama Müdürü Süleyman Zoral, ürünün kalitesi ve sağlığa zararlı bir maddeden üretilip üretilmediği hususunun mobilya seçiminde birincil önemde olduğunu söyledi. Bu hususun tüketici güvenliği yasalarına ve Avrupa Birliği standartlarınca düzenlendiğini söyleyen Zoral:

Mobilya alırken nelere dikkat edilmeli

" Döşemeli ürünlerde Ekoteks ve TSE EN standartlarını taşıyan ürünlerin kullanılmış olması da mobilyanın hem ömrünü uzatır hem de tüketiciye temizlik ve kullanım kolaylığı sağlar. Satış sonrası servis hizmetleri de tüketici tarafından özenle üzerinde durulması gereken bir husus olarak göze çarpıyor. Bu, ürünün kullanım sürecinde yaşanabilecek mağduriyetleri engellemek adına son derece önemlidir..." dedi.

Alfemo'nun dünya çapındaki hizmeti
Alfemo'nun dünyanın dört bir yanında hizmet verene mağazalarında Turquality desteği sunduğunu ve bu hizmet ile global boyutta tüketiciye çok geniş yelpazede ürün koleksiyonu sunduklarını vurgulayan Zoral, fiyat kriteri kadar önemli diğer hususların da dikkat alınması gerektiğini söyledi. Zoral:

"Alfemo olarak tüketiciye her zaman en yüksek kalitede ve tasarım ürünü mobilyaları, mümkün olan en iyi ve erişilebilir fiyatlarla sunmaya özen gösteriyoruz. Tüketiciler, özellikle belirli periyodlarla yaptığımız kampanyaları takip ederlerse, yüksek kaliteli ve çok beğenecekleri ürünleri çok avantajlı fiyatlarla satın alma fırsatı bulabilirler." dedi.