Modern Osmanlı Sultan Makamı’nda

Delta Proje, Çağdaş Yapı ve Emiroğlu İnşaat Ortaklığı, Sultan Makamıyla “Sultanlara layık bir yaşam sunuyor”

5 Mayıs 2012
Delta Proje İnşaat, Çağdaş Yapı, Emiroğlu İnşaat ortaklığı ve Arista Yönetimi ile Çengelköy’de inşa edilen Sultan Makamı Projesi’ni tanıttı. “Modern Osmanlı” konsepti ve maliyetine lüks anlayışıyla hazırlanan projede yaşam 15 Eylül’de başlıyor. Güvenlik görevlilerinin bile modernize edilmiş Yeniçeri kostümleri giyeceği projede Sultan Makamı’na ait 2 tekneyle gün içerisinde Kabataş ve İstinye’ye sefer yapılırken, 4 adet vip araçla Sabiha Gökçen Havalimanı, Atatürk Havalimanı, Caddebostan ve İstinye Park’a da servis seferleri yapılacak. Her konağın kendine ait birde müştemilat binasının bulunduğu projenin yönetimi 10 yıl süreyle Arista tarafından yapılacak. Maliyetine lüks kavramının devreye girdiği yönetim sisteminde, bütün giderler aidatlardan karşılanacak. Aidat harcamaları ise 3 ayda bir bağımsız kuruluşlarla denetlenecek. Proje dahilinde spor kompleksleri, spa merkezi ve 24 saat kesintisiz sağlık hizmeti almakda mümkün.

Çengelköy’ün boğaza en hakim tepesinde inşa edilen projenin yüzde 80’i tamamlandı. Yap-Sat modeli ile projenin, tamamlanmasından sonra satışa açılacağı belirtildi. Ayrıca kat ittifakı çıkmış olan projede alıcılar, istedikleri bankanın mortgage olanaklarından yararlanabilecek.

Anıtlar Kurulu tarafından onaylanan projede, 8 adet Makam-ı Ala, 9 adet Makam-ı Sefa, 18 adet Makam-ı Eda olmak üzere toplam 35 adet konak bulunuyor. 284 metrekare ile 1170 metrekare arası değişen konakların fiyatları ise metrekare başına 3 bin 200-5 bin 800 dolar arasında değişiyor.

Proje Bilgisi: Sultan Makamı