Mortgage Uzmanı Garanti’den dönüşüme finans desteği

Mortgage Uzmanı Garanti ve Esenler Belediyesi, kentsel dönüşümü hızlandırmak amacıyla Kentsel Dönüşüm Konut Kredisi protokolü imzaladı

Mortgage Uzmanı Garanti’den dönüşüme finans desteği

10 Nisan 2013 / Bülent Yoldaş / Posta Gazetesi
Mortgage Uzmanı Garanti ve Esenler Belediyesi, kentsel dönüşümü hızlandırmak ve ilçedeki vatandaşlara minimum maliyetle daha güvenli ve konforlu dairelerde yaşama imkânı sağlamak amacıyla Kentsel Dönüşüm Konut Kredisi protokolü imzaladı. Protokol sayesinde evlerini kentsel dönüşüm kapsamında yenilemek isteyenlere Garanti Mortgage tarafından konut kredisi imkânı sunulacak.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu Esenler’de yenilenmesi gereken konut sayısının 100 bin olduğunu belirterek, “Şu anda bizim başladığımız dönüşümde konut sayımız 10 bin 234. Plan notlarımız 4 yıl için geçerli. Kat karşılığı anlaşmak ya da bireysel olarak evini yenilemek isteyenler de bugün imzalayacağımız protokol sayesinde bu finans desteğinden yararlanabilirler. Binanın riskli yapı düzenlemesi yapıldıktan sonra bu krediden istifade edebilirler” diye konuştu.

Garanti Mortgage Genel Müdürü Murat Atay ise Esenler Belediyesi ile yaptıkları işbirliği kapsamında belediye sınırları içerisinde yapılacak kentsel dönüşümle ilgili projelerde yer almaya devam edeceklerini açıkladı.