Mücevher taşı kesim ustası aranıyor!

Mücevher İhracatçıları Birliği’nin hayata geçirdiği “Taşların Tılsımını Duymak” projesi kapsamında kurulan “değerli taş kesimi eğitim merkezi” tamamlanmak üzere. Merkezde çalışacak mücevher taşı kesim ustası istihdam edilecek

Mücevher taşı kesim ustası aranıyor!

9 Mayıs 2014 / Emlakwebtv
Mücevher İhracatçıları Birliği’nin başta işitme engelliler olmak üzere toplumdaki diğer dezavantajlı grupların istihdam edilmesini amaçlayarak yola çıktığı “Taşların Tılsımını Duymak” projesi kapsamında kurulan “değerli taş kesimi eğitim merkezi” tamamlanmak üzere. Böylece mücevher taşı kesim ustası adayları başvuruları başlamış olacak. Birliğin 13 Mayıs 2014 tarihinde ikinci kez düzenleyeceği farkındalık toplantısında projede gelinen nokta, başlayan başvurular ve diğer tüm detaylar sektör temsilcileri ve eğitim almak için başvuracak bireylerle paylaşılacak.

Mücevher İhracatçıları Birliği’nin; İstanbul Kuyumcular Odası, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve İşitme Engelliler Federasyonu ile ortaklaşa hayata geçirdiği ve İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) desteklediği “Taşların Tılsımını Duymak” projesinin tamamlanması için çok kısa bir süre kaldı. Ağustos ayında hayata geçirilecek “değerli taş kesimi eğitim merkezi” kurulumunu içeren proje ile ilgili ilk farkındalık toplantısı Mart ayında gerçekleştirilmişti. Geçen iki aylık süreç içindeki gelişmeler ise 13 Mayıs 2014 salı günü saat 13.00’da TÜGİAD (Türkiye Genç İşadamları Derneği)’da düzenlenecek ikinci toplantı ile sektör temsilcilerinin yanı sıra işitme engelli ve dezavantajlı vatandaşlara aktarılacak.

Öncelikle İstanbul bölgesinde ikamet eden başta işitme engelliler olmak üzere toplumdaki diğer tüm dezavantajlı bireyleri kapsayan proje için mücevher taşı kesim ustası başvuruları başlıyor ve kayıtlar 3 ay boyunca devam edecek.